Petak , 19. Aprila 2024.

Takmičenje iz hemije za kalesijske osnovce: Najbolji Ermin Ibrić i OŠ Rainci Gornji

Na području kalesijske općine održano je općinsko takmičenje iz hemije za učenike kalesijskih osnovnih škola. Domaćin takmičenja bila je OŠ Rainci Gornji. Takmičili su se samo učenici završnog, devetog razreda. U ukupnom ekipnom poretku ubjedljivo prvo mjesto je osvojila OŠ Rainci Gornji. Drugo mjesto je pripalo OŠ Memići, treće OŠ Tojšići, četvrto OŠ Vukovije i na petom mjestu je bila OŠ Kalesija.

11003907_10206017501266546_180621960_n

U pojedinačnoj konkurenciji najbolji je bio Ermin Ibrić (OŠ Memići), koji je osvojio 83 boda, a odmah iza njega, sa samo bodom manje, drugo mjesto podijelili su Elma Karahasanović (OŠ Rainci Gornji) i Senada Karić (OŠ Memići). Na trećem mjestu bila je Samra Imamović (OŠ Rainci Gornji), koja je osvojila 81 bod. Njih četvero je obezbijedilo plasman na kanotnalno takmičenje iz hemije. Pobjedničku ekipu OŠ Rainci Gornji pripremala je nastavnica Sena Musić, dok je ekipu iz Memića, koja je dala pojedinačnog pobjednika, vodila nastavnica Azra Makalić.