Utorak , 16. Aprila 2024.

Bosna poražena od Sloge iz Simin Hana (FOTO)

Fudbaleri kalesijske Bosne poraženi su na Gradskom stadionu u Kalesiji od Sloge iz Simin Hana rezultatom 0:1. Gosti nisu u Kalesiju došli kako bi se branili pa su od prve minute napadali gol domaćih, ali je Muamer Bukvar u nekoliko navrata spašavao svoju mrežu.

Tek nakon dvadesete minute domaći fudbaleri su se probudili te su pružili “otpor” gostima. Imali su i domaći svoje prilike ali ih nisu uspjeli realizirati.

Na pauzu se otišlo pri rezultatu 0:0, a gosti i u drugom poluvremenu bolje otvaraju utakmicu, pa prijete preko nekadašnjeg nogometaša Bosne iz Kalesije Mirela Ibrahimovića koji je zaigrao u drugom poluvremenu utakmice. “Žestoka” igra gostiju isplatila se u 70.minutu kada u vodstvo dolaze preko Enesa Sačevića koji se prošetao kroz odbranu domaćih igrača te matirao Bukvara.

Ova utakmica se igrala pred praznim tribinama, ali oni zaljubljenici u nogomet ali i poštovaoci kluba su našli načina da sa obližnjih zgrada prate utakmicu. Podsjećamo da je Disciplinski sudac zbog napada na sudiju u posljendjem kolu jesenjeg dijela Bosnu kaznio sa tri utakmice igranja bez publike.

FK BOSNA: Bukvar, Salkić, Imamović (Omerović), Tabalović, Poljaković, Memišević (Lolić), Šljivić, Mujanović (Beširević), Fazlić, Jahić, Majdančić. trener: Ibro Mahmutović

FK SLOGA SIMIN HAN: Hodžić, Mehić, Fejzić, Sačević (Bošnjić), Vejzović, Brzović (Ibrahimović), Salamović, Majdančić, Islamović, Kadić, Umihanić (Mešić). trener: Milenko Bošnjaković.

Službena lica: Nisad Ahmetašević (Gradačac), Suad Nurić (Gračanica), Dževad Zukić (Srebrenik)

Delegat: Milenko Jurić (Špionica)

Također pogledajte

Fudbaleri Sloge savladali Priluk

Fudbaleri Sloge iz Tojšića savladali su danas Priluk sa 1:0, u okviru 20.kola Druge lige …