Četvrtak , 28. Marta 2024.

Fudbaleri Svatovca slavili su danas u okviru 17.kola Druge lige FBiH protiv Sloge iz Tojšića rezultatom 0:2.  Na samom početku utakmice domaći su pružili bolju igru, te su u više navrata prijetili gostujućem golmanu, no, lopte su završavale iznad i pored gola.

fk_sloga

Gosti su jedinu izgledniju priliku iskoristili krajem prvog poluvremena kada su postigli i vodeći pogodak. Domaća odbrana je izgledala uspavano, pa su gosti možemo slobodno reći lagano postigli gol.

Jedan pogodak i nekoliko sudijskih grešaka obilježili su ne tako kvalitetno prvo poluvrijeme. U drugom poluvremenu domaći opet bolje otvaraju utakmicu, držeći loptu u svojim nogama te prijeteći, ali do promjene rezultata nije dolazilo.

fk_svatovac

Gosti svoj drugi i pobjedonosni gol postižu u samom finišu utakmice, opet nakon greške domaće odbrane. Tojšićka publika nije zadovoljna rezultatom, s obzirom da su i u prethodnoj domaćoj utakmici njihovi “Cincari” remizirali sa Prokosovićima.