Petak , 26. Aprila 2024.

Takmičenje iz engleskog jezika učenika kalesijskih osnovnih skola: Najbolji Elma Abidović, Adnan Hukić, su Ahmed Imamović i Mehmed Karahodžić

U Osnovnoj školi „Rainci Gornji“ održano je Općinsko takmičenje iz poznavanja engleskog jezika za učenike osnovnih škola sa područja općine Kalesija. Takmičili su se učenici sedmih, osmih i devetih razreda svih pet kalesijskih škola.

11051009_10206112527122133_596076785_n

U kategoriji 7. razreda najbolji su bili Elma Abidović (OŠ “Memići”), koja je zauzela prvo mjesto, Ajla Mujkanović (OŠ “Vukovije”), na drugom, i Haso Ibrišević (OŠ “Memići”) na trećem mjestu. Njih troje su obezbijedili plasman na kantonalno takmičenje.

Adnan Hukić  (OŠ “Tojšići”) bio je najbolji u konkurenciji učenika osmih razreda. Druga je bila Jasmina Mešić (OŠ “Rainci Gornji”), a treći Halil Đedović (OŠ “Kalesija”).  I njih troje su se plasirali na kantonalno takmičenje.

Prvo i drugo mjesto među učenicima završnih razreda podijelili su Ahmed Imamović i Mehmed Karahodžić, obojica iz OŠ “Kalesija”, koji su osvojili po 77 bodova. Treće mjesto je zauzela Irma Šabić ( OŠ Rainci Gornji”). Na kanotnalnom takmičenju će učestvovati Ahmed Imamović i Mehmed Karahodžić.

U ekipnom poretku, kao i prošle godine,  ubjedljivo najbolja je bila OŠ Kalesija. Na drugom mjestu je bila OŠ Rainci Gornji, treće mjesto je pripalo OŠ Tojšići, četvrto OŠ Vukovije, a na posljednjem mjestu je bila OŠ Memići.

Preminuo Esad Alibašić, ljekar u kalesijskom Domu zdravlja i profesor na Medicinskom fakultetu u Tuzli

Danas, u četvrtak, 25. 04. 2024 gdine, u ranim jutarnjim satima preminuo je ESAD ALIBAŠIĆ, …