Petak , 19. Aprila 2024.

Fudbaleri Bosne upisali prvu pobjedu u proljetnom dijelu sezone

Fudbaleri kalesijske Bosne su u veoma zanimljivoj utakmici savladali Dizdarušu sa 3:1 iako su gosti u prvom poluvremenu vodili sa 0:1. Ovo je bila prva pobjeda Bosne u proljetnom dijelu sezone. Strijelci za kalesijskog drugoligaša bili su: Memišević, Šljivić i Beširević, dok je jedini pogodak za Dizdarušu postigao Kevrić.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zanimljivo je da je Mujanović asistirao za sva tri gola domaćih, koji je uz Atlagića bio jedan od najboljih igrača na terenu.

Iako rezultat govori da je kalesijski drugoligaš slavio ubjedljivu pobjedu, početak meča je nagovještavao potpuno drugačiji rezultat. Naime, Dizdaruša odlično otvara utakmicu i već u 5. minuti dolazi do rezultatske prednosti. Kevrić odlično koristi odbijenu loptu i veoma preciznim udarcem pogađa lijevi ugao golmana Bukvara.

Nakon vođsva gostiju, domaći preuzimaju inicijativu i stvaraju nekoliko veoma izglednih prilika za gol koje napadači Bosne ne uspijevaju iskoristiti. U ovom periodu utakmice Dizdaruša je brzim kontranapadima imala priliku da već u prvom poluvremenu riješi pitanje pobjednika. Međutim, zahvaljujući nespretnosti gostujućih napadača i dobrim odbranama Bukvara, na odmor se ipak otišlo sa samo jednim golom prednosti za Dizdarušu.

Drugo poluvrijeme je proteklo u potpunoj dominaciji domaćih koji preko Memiševića uspijevaju poravnati, a potom i golom Šljivića dolaze do potpunog preokreta. Kod oba gola Bosne asistirao je Semir Mujanović, koji je u potpunosti kontrolisao sredinu terena

U finišu meča u strijelce se upisao i Beširević, ponovo na asistenciju Semira Mujanovića.

Susret protiv Dizdaruše kalesijska Bosna je igrala pred praznim tribinama, a nekolicina ljubitelja fudbala je “povirivala”  iza ograde Gradskog stadiona u Kalesiji.

Inače, ovo je bio drugi meč koji su fudbaleri Bosne odigrali bez prisustva najvijača, a do isteka kazne morat će odigrati još jedan prvenstveni susret pred praznim tribinama.

Prije početka utakmice Bosni je uručena i fudbalska lopta koju je donirao Safet Suljkanović iz Luksemburga, koji redovno pomaže svoj nekadašnji klub.

BOSNA: Bukvar, Atlagić, Imamović, Poljaković, Memišević (Suljkanović), Šljivić, Mujanović, Fazlić, Jahić (Beširević), Majdančić i Omerović. Trener: Ibro Mahamutović

DIZDARUŠA: Medić, Tirić (Đukanović), Tursunović, Livadić, Avdić, Ibrahimović (Huremović), Livadić, Preljević (Golubović), Kevrić, Musić i Mehić. Trener: Mirsad Kevrić.