Četvrtak , 25. Aprila 2024.

Novi detalji o utakmici u Gornjim Vukovijama: Utakmica je prekinuta jer Bijeljevac nije imao dovoljno igrača na terenu.

U večernjim satima smo objavili preuzetu vijest da je utakmice u Gornjim Vukovijama između Krušika i Bijeljevca prekinuta u 65. minuti pri rezultatu 6:0 za domaćina. Navedeno je da su igrači iz Miljanovaca napustili teren nezadiovoljni suđenjem na utakmici. Međutim, od igrača iz Bijeljevca smo saznali da oni nisu svojevoljno napustili utakmicu, već da je utakmica prekinuta zato što je Bijeljevac na terenu ostao samo sa šest igrača. Po Pravilima nogometne igre, utakmica se može igrati samo ako jedna ekipa ima sedam ili više igrača na terenu, među kojima jedan mora biti golman.

krusik-300x225

Na utakmicu u Gornje Vukovije Bijeljevac je doputovao samo sa 11 igrača. Već u 20.minuti povrijedio se golman Bijeljevca pa su gosti ostali sa igračem manje. Ubrzo je crveni karton dobio gostujući igrač Elvis Alimanović.  Domaćini su brojčanu prednost na terenu iskoristili i već u prvom poluvremenu poveli sa 3:0.

U drugom povuvremenu domaćini su postigli još tri gola. U toku drugog poluvremena još trojica igrača Bijeljevca su se žalili na povrede i nisu mogli nastaviti utakmicu. S obzirom da su u prvom poluvremenu ostali bez dvojice, na terenu ih je bilo samo šest i sudija je morao prekinuti utakmicu. U ovavom razvju događaja FK Bijeljevac neće snositi nikakve sankcije, a utakmica će, kako smo već napisali, biti registrirana postignutim rezultatom 6:0 za domaćina.

Književna nagrada za Azira Šabića

Kalesijski književnik Azir Šabić pobjednik je književnog konkursa za izbor najbolje kratke priče pod nazivom …