Srijeda , 24. Aprila 2024.

Samir Memišević sa tri gola Odžak poslao u niži rang

U okviru 29. kola Druge lige FBiH – Sjever, fudbaleri Bosne na Gradskom stadionu danas su slavili protiv ekipe Odžaka 102 rezultatom 3:0.

Iako bez nekoliko standardnih igrača, trener domaćih Ibro Mahmutović očekivao je pobjedu u ovoj utakmici, smatrajući da je Bosna dosta bolja i kvalitetnija ekipa.

bosna

U prvih desetak minuta utakmice gosti su pokušali pritiskom da zbune odbranu Bosne i da dođu do ranog vodstva i bodova koji bi ih izvukli iz donjeg dijela tabele. Najbolju priliku gosti propuštaju preko Siniše Žerića koji izlazi sam pred golmana domaćih Muamera Bukvara, ali rezultat ostaje i dalje 0:0.

Nedugo nakon toga, Bukvar je opet spašavao sopstvenumrežu kada loptu izbacuje iznad gola. Kako to biva u sportu, propuštene prilike se uvijek “naplate”. Tako je Mehdin Šljivić istrčao kontru, te uposlio u šesnaestercu Samira Memiševića koji se malo “spetljao” ali ipak postiže gol za vodstvo domaćih.

Nakon postignutog gola, domaći su vidjeli gdje “škripi” pa su navaljivali kako bi povećali svoju prednost. Nakon jednog kornera, odlično na volej loptu je “uhvatio” Memišević koji matira golmana gostiju Iliju Babića.

Sa ovim rezultatom se otišlo na odmor, a gosti su u drugom poluvremenu krenuli na sve ili ništa, pa se igra preselila pred šesnaesterac domaćih igrača, ali gosti nisu uspjeli da prođu dobru odbranu,a i nekoliko prilika koje su stvorili Bukvar je uspio da odbrani i da sačuva sopstvenu mrežu.

Desetak minuta pred kraj utakmice, Samir Memišević pravi solo prodor i sa ivice šesnaesterca matira Babića za svoj treći pogodak i konačan rezultat utakmice.

odzak

Ovom pobjedom Bosna je skočića na šestu poziciju na tabeli sa 42 boda.

Književna nagrada za Azira Šabića

Kalesijski književnik Azir Šabić pobjednik je književnog konkursa za izbor najbolje kratke priče pod nazivom …