Četvrtak , 25. Aprila 2024.

Tojšićka Sloga do velikog preokreta zahvaljujući Ćiviću, kalesijska Bosna u Živinicama upisala već 15. poraz u sezoni

Danas (subota, 7.maja) u okviru Druge lige FBiH “Sjever” odigrane su utakmice 25. kola.
Tojšićka Sloga je na “Adi” ugostila ekipu Priluka, dok je kalesijska Bosna gostovala u Živinicama kod ekipe Slavena.

Nakon velikog komšijskog derbija u prošlom kolu, u kojem su Tojšićani upisali veliku pobjedu u Kalesiji, Sloga je nakon velikog preokreta u drugom poluvremenu upisala novu pobjedu, dok je Bosna poražena u Živinicama golom u samom finišu utakmice.

Derbi bosna sloga april 2016  (2)

Sloga Tojšići – Priluk 3:2

Nakon što su drugi put u ovoj sezoni savladali rivala iz Kalesije, Tojšićani su na svom stadionu dočekali ekipu Priluka.

Da su još pod euforijom nakon velike pobjede protiv Bosne, igrači Sloge su pokazali u prvom poluvremenu, koje je završeno rezultatom 0:2 za gostujuću ekipu.
Na poluvremenu se ekipa Fahrudina Kuralića uozbiljila, te došla do velikog rezultatskog preokreta, 2:3.

Jedan od najzaslužnijih, iako nije bio strijelac, je bio rezervista Said Šmigalović.
Sloga je smanjila na 1:2 zahvaljujući autogolu, a nakon toga su uslijedila dva gola Ćivića. Donedavni igrač premijerligaša iz Travnika, Muharem Ćivić, je u samom finišu utakmice dobio i crveni karton.

Bila je ovo 12. pobjeda Sloge u ovoj sezoni, a u narednom kolu gostuju u Malešićima kod ekipe Mladosti.

Derbi bosna sloga april 2016  (1)

Slaven Živinice – Bosna Kalesija 2:1

Nakon slabe igre u komšijskom derbiju, fudbaleri Bosne su gostovali u Živinicama. Izostanak kapitena Tabalovića, koji je zbog žutih kartona propustio ovu utakmicu, je svakako bilo veoma teško nadoknaditi.
Slaven, koji još uvijek gaji ambicije za ualazak u veći rang, je bio favorit u ovoj utakmici. Ipak, fudbaleri Bosne su odigrali jednu od boljih utakmica na gostovanjima u ovoj sezoni, te “u džepu” imali bod do pred sami kraj utakmice.

Ipak u 83. minuti utakmice Slaven je postogao pobjedonosni gol, za konačnih 2:1.
Strijelac jedinog gola za ekipu Bosne je bio Sadžid Fazlić.

Bosna je već ubilježlila 15 poraza u ovoj sezoni.
Narendog vikenda Bosna bi trebala ugostiti ekipu Sloge iz Simin Hana, ali će vjerovatno ova utakmica biti odgođena za neki drugi termin zbog najavljene utakmice U-15 nogometnih reprezentacija BiH i Srbije na Gradskom stadionu u Kalesiji, 19.05.2016.