Srijeda , 24. Aprila 2024.

Bosna slavila u Kalesiji, Sloga u Mramoru

U posljednejm kolu Druge lige FBiH grupa Sjever, fudbaleri Bosne savladali su na domaćem terenu ekipu Dizdaruše rezultatom 2:1. Domaći su došli u vodstvo preko Armina Atlagića u 28.minutu, koji sa ivice šesnaesterca loptu šalje iza leđa protivnika.

fk_bosna

Slavlje domaćih je trajalo svega osam minuta, kada neopreznost odbrane koristi Lukić te postiže izjednačujući pogodak. Iako su domaći tokom cijele utakmice imali bolje prilike, tek u 77.minuti utakmice dolaze do novog gola, kada nakon kornera glavom pogađa Suad Tabalović za 2:1 što je bio i konačan rezultat utakmice.

Ovo je bila 11 pobjeda Bosne u možemo slobodno reći očajnoj sezoni, jer nisu pokazali ono što se najavljivalo na samom početku prvenstva.

fk_sloga

Kada su u pitanju tojšićani, oni su ovu sezonu završili na petoj poziciji, a u posljednjoj utakmici na gostovanju kod Mramora slavili su rezultatom 1:2.

Golove su postigli Ismir Halilović i Edis Zulić. Inače Sloga iako je imala manjih problema na startu sezone, uspjela se vratiti te su “isplivali” do pete pozicije i sakupili su ukupno 49 bodova.

Također pogledajte

Književna nagrada za Azira Šabića

Kalesijski književnik Azir Šabić pobjednik je književnog konkursa za izbor najbolje kratke priče pod nazivom …