Srijeda , 24. Aprila 2024.

Tradicionalni Slogin turnir osvojila Zvijezda 09 iz Stanišića

U Tojšićima, na stadionu „Ada“, odigran je tradicionalni turnir u velikom nogometu na kojem su, uz domaću „Slogu“, učestvovali federalni prvoligaši „Budućnost“ iz Banovića i „Sloga“ iz Simin Hana, te ekipa „Zvijezda 09“ iz Stanišića kod Bijeljine.

turnir_2

Prvo mjesto pripalo je ekipi „Zvijezde 09“, koja je u finalu, nakon izvođenja penala, bila bolja od „Sloge“ iz Simin Hana. U regularnom toku utakmice rezultat je bio 1:1. Povela je Sloga golom Almira Omerovića u 78. minuti, a izjednačio je odličnim golom iz „slobodnjaka“ Dragiša Stanić u 84. minuti. Nakon izvođena penala konačni rezulta bio je 7:6 za „Zvijezdu 09“. U utakmici za treće mjesto Banovićani su rezultatom 2:0 bili bolji od domaće „Sloge“.

Prvog dana turnira postignuti su sljedeći rezultati: Zvijezda 09 – Budućnost 4:1 i Sloga (Tojšići) – Sloga (Simin Han)  4:2: (1:1) – penali.

Za najboljeg igrača turnira proglašen je Dragiša Stanić (Zvijezda 09), koji je sa četiri postignuta pogotka i najbolji strijelac turnira.

turnir_1

Književna nagrada za Azira Šabića

Kalesijski književnik Azir Šabić pobjednik je književnog konkursa za izbor najbolje kratke priče pod nazivom …