Četvrtak , 25. Aprila 2024.

Bosna posrnula u prvom kolu, Svatovac slavio u Kalesiji

utakmica-300x225[1]Pred oko stotinjak gledalaca na Gradskom stadionu u Kalesiji danas je odigrano prvo kolo Druge lige FBiH grupa Sjever gdje je domaća Bosna dočekala ekipu Svatovca. Bolji iz ovog duela bili su gosti koji su slavili 1:2.

Domaća momčad u vodstvo dolazi u sedmom minutu kada pogađa Simbad Jahić. Tada su domaći igrači upisali pobjedu, odnosno već su na “konto” upisali tri boda. No, gosti se nisu predavali pa su u više navrata nakon grešaka Atlagića prijetili preko Todorovića. Mogli su domaći i do veće prednosti, a najbolju šansu ipak je imao Anel Alibašić koji pred kraj prvog poluvremena u šesnaestercu pravi potez viška i prilika odlazi u nepovrat.

Početkom drugog poluvremena, trener domaćih Ibro Mahmutović pravi prvu izmjenu i iz igre izvodi Senada Beširevića, a umjesto njega u igru ulazi Rusmir Lolić. Igrala se 53.minuta, kada nakon asistencije Almedina Saburovića, za izjednačenje pogađa Adil Imamović koji je rodom iz Vukovija.

Izjednačenje je dalo vjetar u leđa gostima, a trener domaćih u igru ubacuje Sadžida Fazlića, a nedugo nakon toga i Samira Memiševića želeći na taj način da pojača napad te da tri boda ipak ostanu u Kalesiji. No, to se nije desilo nakon petominutog pritiska koji su napravili domaći igrači, gosti se oslobađaju te prijete preko kontra napada. Drugi i pobjedonosni gol za goste postigao je Asmir Mehić koji je istčao kontru, te loptu poslao iza nemoćnog Muamera Bukvara.

Mogli su gosti i do trećeg gola, ali mrežu je spasio upravo Bukvar. Nakon primljenog drugog gola u redove domaće momčadi “uvukla” se nervoza što je rezultiralo i mnoštvom prekršaja, a sudija Edin Golać kroz prste je “progledao” Rusmiru Loliću koji je nesmotreno startao nad Arminom Tufekčićem, pa je prošao sa žutim kartonom.

FK BOSNA: Muamer Bukvar, Ajdin Salkić, Armin Atlagić (Sadžid Fazlić), Anel Alibašić, Jasmin Poljaković, Senad Beširević (Rusmir Lolić), Simbad Jahić, Eldar Mešić (Samir Memišević), Suad Tabalović, Ademir Imamović, Ibro Omerović. trener: Ibro Mahmutović

NK SVATOVAC: Belmin Bojić, Davor Todorović, Adil Imamović (Jasmin Kasumović), Armin Tufekčić, Muamer Nukić, Asmir Mehić, Mirzet Efendić, Mirza Halilagić (Alem Hodžić), Seudin Mujagić, Mirnes Mehanović (Sejdalija Bektić), Almedin Saburović. trener: Hariz Imamović

Sudije: Edin Golać (Banovići), Edin Mukkić (Tuzla), Mensur Berbić (Banovići)

Delegat susreta: Šemso Brzović (Tuzla)

fk_bosna[1]

fk_svatovac[1]

sudije[1]

Književna nagrada za Azira Šabića

Kalesijski književnik Azir Šabić pobjednik je književnog konkursa za izbor najbolje kratke priče pod nazivom …