Petak , 19. Aprila 2024.

Bosna odigrala najbolju utakmicu do sada, sa 3:0 savladani Prokosovići

Kalesija – Gradski stadion. Gledalaca oko 100. Sudija: Franjo Ćulap (Odžak). Pomoćnici: Kenan Bajraktarević (Orašje) i Pavo Stanić (Odžak). Delegat: Senad Bešić (Brčko). Crveni kartoni: Amel Aljukić (Prokosovići), Muhamed Barčić (Bosna).  Strijeci: 1:0 Tabalović (20), 2:0 Dedić (72), 3:0 Dedić (89).

BOSNA: Bukvar, Imamović, Tabalović, Dedić, Osmanović, Mujanović, Beširević, Barčić, Majdančić, Mujkić, Sakić.

PROKOSOVIĆI: A.Aljukić, Halilović, Sakić, Iljazagić, Halilagić, Halilčević, E.Aljukić, Bjelić, Ahmetović, A.Mešić, M.Mešić.

Fudbaleri kalesijske Bosne odigrali su danas možda i najbolju partiju na domaćem terenu kada su slavili protiv Prokosovića rezultatom 3:0. Vodeći pogodak za domaće postigao je kapiten Suad Tabalović (’20), glavom nakon asistencije Mujanovića. Kraj prvog dijela susreta Prokosovići su dočekali sa igračem manje jer je iz igre isključen golman Aljukić (’43) zbog starta izvan svog kaznenog prostora. Umjesto Aljukića na gol Prokosovića stao je šesnaestogodišnji Adnan Halilović, koji je u nekoliko navrata odličnim odbranama spasio svoj gol i tako spriječio veće vodstvo.

bosna_prokosovici

U nastavku utakmice, odnosno u drugom poluvremenu iako su imali igrača manje Prokosovići su napadali te stvarali prilike za gol. No, sve dileme oko pobjednika rješio je Dedić u 72 minuti i 89 za konačnih 3:0.

Počela od kape za barbike i stare mašine, sada ima svoj brend, radionicu i savremene šivaće mašine i opremu

Nakon pet godina rada, odricanja, ljubavi i usavršavanja konačno može ubirati plodove svog rada. Sada …