Petak , 19. Aprila 2024.

Gradina odnijela bodove iz Kalesije (Foto)

BOSNA (KALESIJA) – GRADINA (SREBRENIK) 0:2 (0:0)

Kalesija – Gradski stadion. Gledalaca oko 200. Teren:pogodan za igru. Sudija: Suad Nurić (Gračanica). Pomoćnici: Samir Hodžić (Živinice) i Dževad Vrbić (Tuzla). Delegat: Jasmin Ćejvanović (Tuzla). Žuti kartoni: Poljaković i Omerović (Bosna) Crveni karton: Omerović (Bosna)Strijeci: 0:1 Šehrić (’61) – 11 m, 0:2 Ibrić (’81).

BOSNA: M.Bukvar (E.Bukvar), Salkić (Omerović), Poljaković, Tabalović,  Mujkić, (Ibrahimović),  Atlagić, Alibašić, Mujanović (Lolić), Fazlić,  Majdančić, Mešić.  Trener: Ibro Mahmutović.

GRADINA: Hidić, Muslimović, Kenović, Andrić, Ibrić, Šehrić, Mešić, Kešetović (Žilić), Muminović, Hodžić (Šabić), Gulam. Trener: Samir Adanalić.

Fudbaleri Gradine su zasluženo odnijeli bodove iz Kalesije. Cijelom susreta gosti su igrali bolje, organizovanije i jednostavnim akcijama, bez većih problema, dolazili u prilike za gol. Najbolju šansu za Bosnu imao je Alibašić, krajem prvog poluvremena, čiji šut iz dobre pozicije završava iznad gostujućeg gola.

Početkom drugog poluvremena golman Bosne Muamer Bukvar je zbog povrede morao napustiti teren, a umjesto njega u igru je ušao Edin Bukvar. Desetak minuta kasnije rezervni golman domaćih se našao na prvom velikom iskušenju, jer je Poljaković skrivio jedanesterac. Siguran sa bijele tačke bio je Šehrić (’61), koji preciznim udarcem šalje loptu ispod Bukvara, koji je procijenio njegovu šut, ali zbog jačine udarca nije uspio sačuvati svoju mrežu. Bosna je u nastavku susreta imala sjajnu priliku za izjednačenje ali se Alibašić (’65) nije najbolje snašao u kaznenom prostoru gostiju. Prethodno je Fazlić dobro prošao po desnoj strani i uputio upotrebljivu loptu u šesnaesterac Gradine, Mešić propušta loptu do Alibašića, koji sa dva-tri metra šutira pravo u golmana Hidića.

Posljednjih dvadesetak minuta utakmice kalesijski drugoligaš je imao igrača manje na terenu, jer je Ibro Omerović, koji je ranije zamijenio Salkića, zbog oštrih startova, za kratko vrijeme, zaradio dva žuta kartona.

Konačan rezultat postavlja Ibrić (’81), veoma preciznim udarcem.

Nekoliko minuta kasnije utakmica je prekinuta, jer je neko od domaćih navijača tvrdim predmetom sa tribina pogodio linijskog sudiju. Nakon desetominutnog prekida utakmica je nastavljena, ali bez izglednijih prilika na obje strane.

Pobjedom u Kalesiji, Gradina se  uključila u borbu za sami vrh tabele, dok je Bosna zadržala plasman u „zlatnoj sredini“.