Petak , 26. Aprila 2024.

Bosna teškom mukom pobijedila Slogu

Kalesijska Bosna je, golom Edina Karića u 80. minuti igre, savladala tojšićku Slogu u okviru posljednjeg kola Druge lige F BiH – Sjever. Utakmica je bioa ispod očekivanog kvaliteta. Tojšićani su bolje otvorili utamicu i imali više od igre,. U 15. minuti utakmice kapiten gostiju Mirza Šehić bježi domaćoj odbrani, ali ga na iviic 16-terca sustiže Tabalović i pravi prekršaj. Sudac Mirnes Mujanović je dosudio slobodan udarac za goste, a Tabalović je prošao bez kazne. Tojšićani su protestirali smatrajući da je Mujanović trebao dosuditi kazneni udarac i isključiti Tabalovića.
B S 15

Bosna je prvo poluvrijeme igrala sa dva igrača u špicu napada: Amirom Hamzićem i Mirnesom Smajloviće. S obzirom da su obojica spori, gostujuća odbrana je lahko izlazila na kraj s njima. Tek u drugom pluvremenu, kada je Hamzić povučen u sredinu terena, odakle je razigravaop svoje igrače, Bosna je postala konkretnija. Tako su uspjeli i doći do pobjede. Među itaknutijim pojedincima u ekipi Bosne bio je Semir Mujanović. Uz kapitena Šehića, u ekipi Sloge dobar je bio i stoper Mirza Bukvar.

Kalesijska Bosna je na kraju zauzela 3. mjesto, dok je Sloga završila u sredini tabele.

Snimak kompletne utakmice Bosna – Sloga 1 : 0 korisnici Neon digitalne televizije na kanalu NEON TV mogu pogledati u ponedjeljak u 18:00 sati, kao i na youtube kanalu Kalesija online.