Petak , 26. Aprila 2024.

Po veoma teškom terenu za igru, nogometaši Sloge iz Tojšića došli su do pobjede protiv rivala iz Kalesije, nogometaša Bosne rezultatom 2:1 (1:1).

sl

Veliki komšijski derbi bolje su otvorili nogometaši Sloge iz Tojšića koji su pred oko 200 gledalaca, od samog početka krenuli da jurišaju ka golu Bosne iz Kalesije. Već u drugom minutu odličnu priliku za vodstvo propušta Aldin Alagić koji loptu šalje pored gola. Nedugo nakon toga i Maid Šmigalović je zaprijetio, ali lopta završava iza gola.

Gosti su mogli do pogotka u 15 minuti kada je Suad Tabalović slabo zahvatio lotpu glavom. Ipak gosti iz Kalesije dolaze do vodstva preko Sadžida Fazlića u 25.minutu, kojeg je odlično uposlio Anel Alibašić.

sl1

Nakon primljenog gola, domaći nogometaši su krenuli ofanzivnije ka golmanu gostiju Muameru Bukvaru, a u 32.minutu dolaze do izjednačenje preko Selmira Halilovića kojeg su zaboravili odbrambeni nogometaši Bosne i kojem nije bilo teško da pospremi loptu iza leđa Bukvara.

Mogli su domaći i do vodstva u 38.minutu kada loptu u šesnaesterac ubacuje Mevkić, ali ona završava u blatu i ne dolazi do opet ostavljenog Halilovića. Sa ovim rezultatom s eotišlo na pauzu, a zbog povrede iz igre je morao strijelac Sadžid Fazlić, a umjesto njega početkom drugog poluvremena ušao je Simbad Jahić.

sl7

Pobjedonosni pogodak za Slogu, a svoj drugi gol na utakmici, postigao je Halilović u sedamdeset i prvom minutu. Ponovo je sjajni Maid Šmigalović  započeo akciju i uposlio Edisa Zulića, koji sa lijeve strane upućuje odličan centaršut na drugu stativu Bosnu, a Halilović natrčava na loptu i pogađa mrežu Bukvara.

Nakon primljenog gola, porasla je nervoza na terenu, a iz igre je zbog povrede morao i Ajdin Salkić u ekipi gostiju, nakon starta Semira Zulića koji je zbog toga i “požutio”. Pokušavali su gosti do izjednačenje, a sve akcije su završavali na ivici šesnaesterca.

sl2

Stadion Ada Tojšići

Gledalaca oko 200

Sudije: Suad Nurić (Gračanica), Nermin Omerović (Lukavac) i Dževad Vrbić (Lukavac)

Delegat: Davor Mujagić (Banovića)

FK SLOGA: Edin Hadžić, Ernest Hasanović, Edin Dedić, Vahid Zulfić, Selmir Halilović, Maid Šmigalović, Aldin Atlagić, Semir Zulić (Said Šmigalović), Eldin Mevkić (Anel Kadrić), Edis Zulić, Nermin Šehić (Adi Kadić)

FK BOSNA: Muamer Bukvar, Ajdin Salkić (Rusmir Lolić), Armin Atlagić, Anel Alibašić, Semir Mujanović, Sadžid Fazlić (Simbad Jahić), Jasmin Poljaković, Melis Bajrić, Eldar Mešić, Suad Tabalović, Ibro Omerović (Mehdin Šljivić).