Petak , 26. Aprila 2024.

Tojšićani ispustili pobjedu u sudijskoj nadoknadi, Bosna poražena u Simin Hanu

U subotu i nedjelju (17. i 18. oktobra) na rasporedu su bile utakmice 11. kola Druge lige FBiH “Sjever”.
Tojšićka Sloga je u subotu na “Adi” ugostila Mladost iz Malešića, dok je kalesijska Bosna gostovala kod Sloge u Simin Hanu.

DERBI SFK SLOGA TOJSICI 2015
Sloga Tojšići – Mladost Malešići 1:1

Ekipa iz Tojšića ove sezone igra po sistemu toplo-hladno, a upravo su takvi i rezultati ovoga kluba.
Nakon jednog osovjenog boda u prve četiri ligaške utakmice, uslijedio je vleiki niz od pet pobjeda, uključujući i pobjedu u komšijskom derbiju protiv Bosne, a nakon toga je ponovo uslijedio veliki pad u igri Sloge.
Četiri dana posle pobjede protiv Bosne Tojšišćani su gostovali u Živinicama gdje su poraženi sa visokih 4:0, a u subotu na domaćem terenu nisu uspjeli slaviti protiv Mladosti iz Malešića.

Sloga je u ovoj utakmici došla do prednosti golom Nermina Šehića u 20. minuti igre, a izjednačujući gol gosti iz Malešića su postigli u sudijskoj nadoknadi utakmice. Gosti su čak protupstili realizovati i penal sredinom drugog poluvremena.

Tojšićani su se nakon utakmice žalili i na suđenje, jer je prema njihovim riječima glavni sudija direktno uticao na konačan ishod utakmice.
Prema ocjeni ljubitelja fudbala iz Tojšića, Mladost iz Malešića već nekoliko sezona u Tojšićima ima “domaćisnko” suđenje.

Nakon što su prije dva kola zauzimali treću poziciju na tabeli, Sloga je nakon poraza i remija pala na osmu poziciju na tabeli.
U sedam dana Tojšićani su odigrali čak tri veoma teške utakmice, pa će igračima ovoga kluba sigurno dobro doći nešto duža pauza do naredne utakmice.

U 12.kolu Sloga gostuje kod Bosne u Mionici.

fk bosna slaven

Sloga Simin Han – Bosna Kalesija 3:1

Nakon što su u srijedu nanijeli prviovoszeonski poraz ekipi Slavena iz Živinica, fudbaleri Bosne su u nedjelju gostovali u Simin Hanu.

Bosna ove sezone igra veoma loše na gostovanjima, odakle još uvijek nisu donijeli niti jedan bod,a ovoga puta su poraženi rezultatom 3:1.
Domaćin je nakon prvog poluvremena imao sigurnih 2:0, a Bosna u nastavku nije imala snage da ozbiljnije zaprijeti, ali su uspjeli doći do četvrtog ovosezonskog gola u gostima.

Sloga je prošle sezone osvojila titulu prvaka, ali uprkos velikim ambicijama ovoga kluba srušene njihove nade za ulaksom u Prvu ligu FBiH.
Izgleda da ekipa iz Simin Hana ove sezone ne lovi prvu poziciju, pa su i njihovi nastupi u ovoj sezoni dosta lošiji u odnosu na prošlu sezonu.
Iako su slavili protiv kalesijske ekipe, Sloga od početka sezone zaostaje za ekipom Svatovca, koja se čini kao najozbiljniji kandidat za titulu jesenjeg prvaka Druge lige FBiH “Sjever”.

Nakon jedanaest utakmica Bosna se nalazi na desetoj poziciji, uz očajnu gol razliku 13:19.
Naredne dvije utakmice su veoma značajne za ovu ekipu. U 12. kolu u Kalesiju dolazi prosječna ekipa Posavine, a nakon toga gostuju u Lipnici kod ekipe koja je u dosadašnjem dijelu sezone osvojila tek jedan bod, uz nevjerovatnu gol razliku 8:47.