Nedjelja , 19. Maja 2024.

Alić i Mehmedović nastupili u porazu BiH od Makedonije

Odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u prvom meču kvalifikacionog turnira za Evropsko prvenstvo 2021. godine u Skoplju od domaće selekcije Sjeverne Makedonije sa 3:1 u setovima (27:25, 25:21, 23:25, 25:19).

U veoma neizvjesnom susretu, presudilo je iskustvo reprezentativaca Makedonije i više koncentracije u presudnim trenucima. Naši odbojkaši su mogli doći do jednog boda, pa možda čak i do pobjede da su imali više sigurnosti kod ključnih poena. Posebno u prvom setu kada su bh-a reprezentativci vodili većih dijelom seta i u završnici propustili nekoliko set lopti.

U konkurenciji za meč protiv Makedonije našla su se dva odbojkaša kalesijske Bosne, Mensur Alić i Damir Mehmedović, dok Ifran Kovačević nije konkurisao. Mehmedović je na terenu proveo cijeli drugi i početak trećeg seta, dok je Alić u drugom i četvrtom setu mijenjao tehničara Ilića.

Naša reprezentacija sutra od 18 sati igra protiv Turske. Drugu utakmicu protiv Makedonaca igramo 14. januara, a 15. januara završavamo kvalifikacije protiv Turske. Svi mečevi se igraju s početkom u 18 sati.

Pobjednici sedam kvalifikacionih grupa, te pet najboljih drugoplasiranih selekcija će osigurati plasman na Evropsko prvenstvo koje bi se trebalo igrati krajem godine u Poljskoj, Češkoj, Estoniji i Finskoj.