Srijeda , 24. Juna 2026.

Građani TK i ove godine biće oslobođeni plaćanja “markica”

Građani Tuzlanskog kantona će i ove godine biti oslobođeni plaćanja premije zdravstvenog osiguranja tzv. “markica”.

Naime, na današnjoj 94. redovnoj sjednici Vlade TK prihvaćen je tekst Sporazuma o visini sredstava po osnovu oslobađanja od plaćanja premije osiguranja od strane osiguranih lica Zavoda zdravstvenog osiguranja Tuzlanskog kantona za 2025. godinu.

U Budžetu Tuzlanskog kantona za 2025. godinu za ovu namjenu Vlada je planirala pola miliona KM.

Također pogledajte

U Jajićima berba lipe u punom jeku

Ovih se dana zrakom intenzivno širi miris lipe. Poznata po svom nježnom mirisu i ljekovitim …