Subota , 11. Maja 2024.

Košarkaši iz Kalesije protiv Banovića upisali treću pobjedu u sezoni 2022/23, prvu na domaćem parketu

U okviru 11.kola SENIORSKE košarkaške A2 Lige ”Sjever” ekipa iz Kalesije je dočeka MKK Litva Banovići.
U veoma zanimljivoj utakmici Bosna je slavila pobjedu 81:74, što je, nakon dvije pobjede na gostovanjima, prva pobjeda na domaćem terenu u ovoj sezoni.

KK BOSNA Kalesija – MKK LITVA Banovići
81
:74

Podsjećamo, većina igrača seniorske ekipe Bosne igra za kadete ili juniore.

—- Nakon pobjede u gostima u Novom Travniku mlada ekipa iz Kalesije se puna entuzijazma spremala za utakmicu protiv Banovića.

Gosti su nešto bolje otvoriki utakmicu, ali nakon pet minuta igre domaća ekipa je uhvatila dobar tempo i do kraja prvog perioda uhvatila rezultatski priključak. Da su pogađali slobodna bacanja imali bi i prednost, ali je ipak završilo sa prednošću gostiju 21:24.
U drugoj četvrtini viđena je odlična igra domaće ekipe, ali su i dalje problem bila slobodna bacanja. 46:43 je bio rezultt poluvremena, a sa tim rezultatom su mogli biti zadovoljniji iz gostujuće ekipe.

U nastavku je viđena još brža igra, a treća četvetina je pružila velika uzbuđenja i odlične poteze. Iako su imali i veću prednost, treći period završava sa rezultatom 68:63.
U zadnjoj četvrtini domaće igrače je konačno počeo služiti šut sa slobodnih bacanja, što je na kraju spasilo pobjedu.
Gostujući igrači, prije svega klupa sa trenerima, je na svaku odluku sudije burno reagirala, pa je završnica prošla u pravom naboju na terenu i na tribinama.
Ipak, pobjeda nije došla u pitanje, te je Bosna slavila 81:74.