Utorak , 7. Maja 2024.

Sloga iz Tojšića savladala Bosnu iz Kalesije u prijateljskoj utakmici (foto i video)

Fudbaleri Sloge iz Tojšića su savladali Bosnu iz Kalesije sa 3:0, u prijateljskoj utakmici odigranoj u sklopu priprema za proljetni dio sezone. Sloga je povela golom Fejzića u prvom poluvremenu, da bi u nastavku susreta Adi Kadić postigao dva pogotka za ubjedljivu pobjedu tojšićkog prvoligaša.

Utakmica je odigrana na stadionu u Simin Hanu, sa umjetnom travom, koji je u vlasništvu FK Tuzla City.

Bosna je bolje otvorila utakmicu i imala terensku inicijativu u prvom poluvremenu, uz nekoliko poluprilika za gol. Međutim, u nastavku susreta Sloga je prikazala bolju partiju i zasluženo zabilježila pobjedu.

Treneri obje ekipe su u ovoj utakmici pružili priliku svim igračima koje su imali na raspolaganju.

Prema prikazanoj igru ali i rezultatu, više razloga za zadovoljstvo imao je Ibro Mahmutović, trener Sloge, čiji su igrači pružili više zalaganja i želje za pobjedom, na osnovu čega se može graditi optimizam da se tojšićki prvoligaš može nadati dobrim igrama u nastavku sezone sa kojim bi zadržao lidersku poziciju i obezbijedio povratak u drugoligaško društvo.

S druge strane Nijaz Devoli, trener Bosne, može biti zabrinut formom svoje ekipe koja nije na zadovoljavajućem nivou. Utakmica protiv Sloge je pokazala da mnogo toga ne štima u redovima Bosne i da se u nastavku priprema mora mnogo toga promijeniti u pozitivnom smjeru ukoliko žele sačuvati opstanak u Drugoj ligi FBiH “Sjever”.

Proljetni dio prvenstva u Drugoj ligi FBiH “Sjever” i Prvoj ligi TK počinje za mjesec dana.