Foto&Video/ Kalesijska Bosna potopila tojšićku Slogu u velikom derbiju: Povratnici u ekipu; Suljić, Alibašić i Šljivić zagorčali ostatak sezone za Tojšićane

U okviru 17. kola Druge lige FBiH “Sjever” na Gradskom stadionu u Kalesiji je odigran veliki komšijski derbi između FK Bosna Kalesija i FK Sloga Tojšići.

FK Bosna Kalesija – FK Sloga Tojšići 4:0
(Suljić, Suljić, Alibašić, Šljivić)

Kalesija: Gradski stadion. Gledatelja: oko 500. Teren: pogodan za igru. Sudija:Osman Hodžić (Gračanica). Pomoćnici: Kenan Hadžić i Dževad Vrbić (oba Tuzla). Delegat: Jasmin Smajić (Kalesija).  Žuti kartoni: Kuralić, Palata, Fejzić (Sloga), Jukić (Bosna). Crvenih kartona nije bilo.

Strijelci: 1:0 Suljić (38), 2:0 Suljić (56), 3:0 Alibašić (59), 4:0 Šljivić (81).

Bosna: Hamzić, Muamer Barčić, Suljić (Šljivić), Alibašić, Bečić (Čirak), Muhamed Barčić, Majdančić, Jahić, Jukić (Mujanović), Palislamović, Tabalović. Trener: Ibro Mahmutović.

Sloga: Hadžić (Bosankić), Jasmin Kuralić, Huremović, Palata, Mevkić, Smajlović, Fišeković (Šmigalović), Gosić (Muhamed Kuralić), Fejzić, Fazlić, Mujačić. Trener: Mensur Šmigalović.

Kalesijska Bosna se tokom pauze pojačala, a upravo su novi igrači donijeli prevagu i donijeli veliku pobjedu.
Iako je Sloga u prvom poluvremenu za nijasnu bila bolja u igri, na odmor se otišlo sa prednošću Bosne 1:0. Strijelac je bio Elvin Suljić na asistenciju Anela Alibašića.

U drugom poluvremenu Bosna ne bila mnogo bolji akter derbija.

Na samom startu druhog poluvremena Suljić ponovo pogađa, ovoga puta na asistenciju Semjra Mujanovića.
Samo nekoliko trenutaka kasnije Sloga ne bila na koljenima, a strijelac je bio Anel Alibašić.

Prvih 15 minuta nastavka je prošlo u dominaciji domaće ekipe, a u 60.minuti u kaznenom prostoru ne oboren Suljić.
Loptu na 11 metara ne namjestio Alibašić, šutirao po sredini gola, a golman Bosankić nogom brani udarac.

Ipak, Slogu je potopio još jedan povratnik u plavi dres, Mehdin Šljivić, koji postiže i četvrti gol.

Utakmica se, nakon dugo vremena, igrala pred punim tribinama Gradskog stadiona u Kalesiji.
Bosna je sa ovom pobjedom krenula prema gornjem dijelu tabele, dok Slogu do kraja sezone očekuje žestoka borba za opstanak.