Nedjelja , 19. Maja 2024.

Fudbaleri Bosne upisali prvu pobjedu u nastavku sezone: Ubjedljiva pobjeda protiv Odžaka

Fudbaleri Bosne iz Kalesije su savladali Odžak sa 3:0 i upisali prvu pobjedu u proljetnom dijelu sezone u Drugoj ligi FBiH „Sjever“. Sva tri pogotka postignuta su u drugom poluvremenu. Mrežu gostiju načeo je Šljivić (51), Jahić (56) je uvećao prednost, a Suljić (75) postavio konačan rezultat utakmice.

Kalesijski fudbaleri su imali terensku inicijatvu i u prvom poluvremenu, ali su gosti iz Odžaka uspijeli sačuvati svoj gol. Najbolju priliku za kalesijskog drugoligaša u prvom dijelu susreta imao je mladi Omerbegović (37), ali je njegov šut zaustavio golman Lakić.

Bosna je povela golom Šljivića (51) iz jedanaesterca, nakon što je Vujanić igrao rukom u svom šesnaestercu, a sudac Umihanić pokazao na bijelu tačku. Pet minuta kasnije domaći su uvećali prednost. Najveći dio posla odradio je Šljivić koji je sjajnim udarcem pogodio prečku, a Jahić (56) sa gol linije „ovjerio“ pogodak. Konačan rezultat postavio je Suljić (75), povratnik u redove Bosne, nakon odlične asistencije Šljivića. Do kraja utakmice domaći su mogli doći i do ubjedljivije pobjede, ali je šut najboljeg igrača utakmice Mehdina Šljivića (83) odbranio golaman gostiju Jovica Lakić.

Bosna (Kalesija) – Odžak 3:0 (0:0)

Kalesija – Gradski stadion. Teren: mokar. Vrijeme: prohladno. Sudija: Amir Umihanić (Tuzla). Pomoćnici: Hajrudin Fazlić (Gračanica) i Dženana Omazić (Tuzla). Delegat: Mijo Džijan (Bok). Žuti kartoni: Šljivić, Jahić i Redžić (Bosna), Antić i Nikolić (Odžak). Crvenih kartona nije bilo. Strijelci: 1:0 Šljivić (51 – 11.m), 2:0 Jahić (56), 3:0 Suljić (75).

Bosna: Pezić, Salihović (Redžić), Barčić, Hrbat, Alibašić (Jahić), Omerbegović (Derdemez), Šljivić (Muminović), Mujanović, Ibrić (Suljić), Majdančić, Zulić. Trener: Suad Tabalović.

Odžak: Lakić, Studenović, Antić (Agatić), Halilović, Vujanić, Nikolić, Ćorić (Stjepić), Radić, Hadžiomerović, Čeliković, Milovac. Trener: Bojan Magazin.