Petak , 17. Maja 2024.

(FOTO)Fudbaleri Bosne sa šest golova ispratili goste iz Malešića

Fudbaleri Bosne iz Kalesije su sa ubjedljivih 6:1 savladali Mladost iz Malešića. Kalesijski fudbaleri su mnogo bolje otvorili utakmicu i već nakon 8.minuta su vodili sa 3:0. Dvostruki strijelac za domaće bio je Amir Palislamović, a mrežu gostiju iz Malešića još su pogađali Dino Alibašić, Simbad Jahić, Elvin Suljić i Mirza Hasanović. Počasni pogodak za Mladost postigao je Alen Šako iz kaznenog udarca.

Bosna je povela golom Alibašića (3). Jahić je bio najviši u šesnaestercu gostiju i glavom pronašao Alibašića koji je sa linije peterca pogodio za 1:0. Već u sljedećem napadu Barčić je uposlio Palislamovića (5) koji preciznim udarcem pogađa lijevi ugao gostujućeg gola. Palislamović je dobru igru krunisao drugim golom (7), na asistenciju Alibašića, kada je izašao sam pred golmana Delića i pogodio za 3:0. Do kraja poluvremena domaći su stigli i do četvrtog pogotka. Ovoga puta pogodio je Jahić (36). Alibašić je pronašao prazan prostor u odbrani gostiju i odigrao za Jahića koji pogađa suprotni ugao gola Mladosti.  Peti pogodak za Bosnu postigao je Suljić (55) koji, nakon još jedne asistencije Alibašića, pokazuje golgeterske sposobnosti i odličnu akciju pretvara u pogodak. Počasni pogodak za goste iz Malešića postigao je Šako (81) iz jednaesterca, nakon što je Beganović načinio prekršak u svom šesnaestercu nad Klokićem. Konačan rezultat 6:1 postavio je Hasanović (88), koji je iskoristio neopreznost odbrane Mladosti i pogodio desni ugao gostujućeg gola.

Fudbaleri Bosne su ovom pobjedom odbradili veliki dio posla u borbi za opstanak u drugoligaškom društvu i sa nova tri boda prešli u sredinu tabele. U narednom kolu Bosna gostuje u Odžaku.