Ponedjeljak , 20. Maja 2024.

Fudbaleri Bosne i Radničkog podijelili bodove (FOTO)

Fudbaleri Bosne iz Kalesije i Radničkog iz Lukavca su podijelili bodove rezultatom 2:2, u okviru 20.kola Druge lige FBiH „Sjever“. Radnički je u vodio u dva navrata, dok su domaći sustizali prednost. Bosna je završnici utakmice imala terensku inicijativu i stvorila nekoliko izglednih prilika, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

Gosti su poveli autogolom Majdančića (19). Junuzović je dobro prošao po lijevoj strani i šutirao u prazan gol Bosne. Majdančić je pokušao izbaciti loptu sa oko metar od svog gola ali se okliznuo u odlučujućem trenutku i pogodio vlastitu mrežu.

Do kraja prvog poluvremena (32) zatresla se mreža Radničkog, ali je sudac Alić zbog ofsajda poništio pogodak. Naime, Zulić je, nakon kornera, sa oko dvadesetak metara, lobovao gostujućeg golmana Brezičanina, koji je krajnjim naporom uspio spasiti svoj gol. Lopta se nakon prečke odbila do Šljivića, koji, prema ocjeni suca Alića, iz nedozvoljene pozicije pogodio gol.

Kalesijski fudbaleri već u prvoj akciji u drugom poluvremenu došli do izjednačenja. Derdemez je asistirao za Omerbegovića koji je dobro šutirao, iskosa sa desne strane, a odbijenu loptu Šljivić (46) poslao iza leđa golmana Radničkog.

Gosti iz Lukavca su golom Halilagića (63) poveli sa 1:2. Halilagić je, nakon brzog kontranapada, izašao sam pred golmana Pezića i rutinski pogodio mrežu domaćih.

Konačan rezultat postavio je rezervista Suljić (78), preciznim udarcem sa oko 13 metara.

Fudbaleri Bosne su do kraja utakmice opsjedali gol Radničkog ali nisu uspjeli stići do pobjede. Najviše problema gostujućoj odbrani zadavao je Elvin Suljić, koji je na terenu proveo posljednjih dvadesetak minuta umjesto Omerbegovića. Suljić je, pored postignutog pogotka, imao još najmanje tri dobre šanse za gol, od kojih je u jednoj akciji čak i prošao protivničkog golmana, ali nije uspio pogoditi mrežu. Također, njegova dva odlična udarca u posljednjim minutama utakmice odbranio je golman Brezičanin.

Bosna Kalesija – Radnički Lukavac 2:2 (0:1)

Kalesija – Gradski stadion. Teren mokar i težak za igru. Sudija: Ademir Alić (Tuzla). Pomoćnici: Jusuf Mujabašić i Read Mehanović (oba Tuzla). Delegat: Mirsad Halilović (Gračanica). Žuti kartoni: Hrbat i Zulić (Bosna), Brezičanin, Halilagić, Bećirović i Nukić (Radnički). Crvenih kartona nije bilo. Strijelci: 0:1 Majdančić (19-ag), 1:1 Šljivić (46), 1:2 Halilagić (63), 2:2 Suljić (78).

Bosna: Pezić, Barčić, Hrbat, Derdemez, Omerbegović (Suljić), Šljivić, Mujanović, Beganović (Ibrić), Majdančić (Tabalović), Jahić, Zulić. Trener: Suad Tabalović.

Radnički: Brezičanin, Šubić, Salihović, Halilagić (Okičić), Malkić, Bećirović (Kapidžić), Junuzović (Mehanović), Murselović, Čičkušić, Dautović, Nukić. Trener: Samir Kuduzović.

Radio Feral

OK “Bosna” Kalesija pobjednik turnira prijateljstva za kadete

OK Bosna Kalesija povodom Dana Općine Kalesija, a u danima vikenda, je organizovao turnir prijateljstva …