Utorak , 30. Aprila 2024.

Kalesijski drugoligaši poraženi na gostovanjima

Oba kalesijska drugoligaša u pretrpjela gostujuće poraze u 21.kolu Druge lige FBiH „Sjever“.  Dizdaruša iz Brčkog je savladala Bosnu iz Kalesije sa 3:2, dok je Mladost iz Kikača poražena od Lokomotive iz Miričine sa 2:1.   Strijelci za Bosnu su bili Hasanović i Beganović, dok je jedini pogodak za Mladost postigao Adrović.

Kalesijski fudbaleri su poveli golom Hasanovića (10) iz potpuno bezopasne situacije. Naime, Hasanović je pokušao uputiti centaršut sa oko 25 metara, iskosa sa desne strane, a lopta je uz, pomoć vjetra, promijenila smjer i završila u mreži Dizdaruše. Domaći su do kraja poluvremena uspjeli izjednačiti rezultat, golom Smajlovića (26), nakon kornera. U nastavku susreta,  Dizdaruša je golom  Mrkaljevića (54) iz kaznenog udarca povela sa 2:1, nakon što je Barčić u svom kaznenom prostoru faulirao Lejlića.  Drugi pogodak za Bosnu postigao je Beganović (62). Hrbat je dobro odigrao do Beganovića koji se oslobađa jednog protivničkog igrača i preciznim, prizemnim, udarcem pogađa desni ugao gola Dizdaruše. Dizdaruša je do pobjede došla nakon velike greške golmana Mujića kojemu je, nakon istračavanja sa gola, ispala lopta iz ruku a Omerhodžić (74) iskoristio poklon i pogodio za 3:2.

Fudbaleri Bosne će u naredna dva kola na Gradskom stadionu u Kalesiji ugostiti Bosnu iz Mionice i Mladost iz Malešića.  Mladost iz Kikača u idućem kolu dočekuje Svatovca iz Poljica.

Gornji Rahić Radnički Lukavac :

Mektebsko takmičenje 2024: Ekipno najuspješniji takmičari iz džemata Dubnica, Seljublje i Prnjavor

U nedjelju, 28. aprila 2024. god., održano je mektebsko takmičenje. Najviše uspjeha su imali takmičara …