Ponedjeljak , 20. Maja 2024.

Utakmica vikenda u BiH odigrana u Kikačima kod Kalesije: Gubili su 1:2 do 86. minute, pa preokrenuli i pobijedili sa 3:2

1E773C04-9EEA-466A-ADB9-4125192CAC70-681x412

Sjajnu utakmicu u 21. kolu Prve lige TK odigrali su Mladost i Proleter na stadionu u Kikačima kod Kalesije. Mladost je u komšijskom derbiju sa 3:2 savladala Proleter iz Slavinovića, i to na kakav način.

Gosti iz Tuzle vodili su 1:2 do 86. minute utakmice, a onda je domaćin uspio da preokrene i osvoji sva tri boda.

Semir Mujkanović je u 14. minuti pogodio za vodstvo Mladosti, a onda su gosti golovima Almira Mešića u 35. i 40. minuti preokrenuli na 1:2. Taj rezultat bio je aktivan sve do 86 minute, kada Mujkanović svojim drugim pogotkom na utakmici pogađa za izjednačenje (2:2). nekadašnji napadač Slobode, Željezničara i Drine, u 88. minuti utakmice postavio je konačnih 3:2.

Mujkanović je prvi topnik lige sa 34 postignuta pogotka.

Utakmica je završena sa po devet igrača u polju, s obzirom da su obje ekipe dobila po dva crvena kartona.

Naslovnica

OK “Bosna” Kalesija pobjednik turnira prijateljstva za kadete

OK Bosna Kalesija povodom Dana Općine Kalesija, a u danima vikenda, je organizovao turnir prijateljstva …