Petak , 20. Septembra 2024.

Bosna pobjedom nad Gradinom i teoretski osigurala opstanak u ligi

bosna

Fudbaleri kalesijske Bosne savladali su Gradinu iz Srebrenika sa 4:3, u okviru 28.kola Druge lige FBiH „Sjever“. Strijelci za Bosnu bili su Poljaković (5), Suljić (40), Čirak (51) i Šljivić (63), dok su za goste iz Srebrenika pogađali Andrić (53 i 90) i Ibrić (70).

Domaći su bolje otvorili utakmicu i već nakon prvog poluvremena vodili sa 2:0. Vodeći pogodak za Bosnu postigao je Poljaković (5) glavom, nakon kornera sa lijeve strane. Čirak je odličnu centrirao a Poljaković ostao usamljen na petercu i glavom pogodio za 1:0. Do kraja poluvremena u strijelce se upisao i Suljić (40), koji je „nanizao“ nekoliko protivničkih igrača i vrlo preciznim udarcem, sa linije kaznenog prostora, poslao loptu pod prečku.

U nastavku susreta navijači su vidjeli još pet pogodaka. Prvo je Čirak (51) izašao sam pred gostujućeg golmana i rutinski pogodio za ubjedljivih 3:0.

Prednost domaćih smanjio je Andrić (53), nakon dobrog prizemnog šuta , sa oko 18 metara, lopta je prošla ispod golmana Hamzića.

Četvrti gol za Bosnu postigao je Šljivić (63), koji se odlično snalazi, nakon dobre asistencije Palislamovića, i poslao loptu iza leđa golmana Oštrakovića.

Do kraja susreta Gradina je imala terensku inicijativu i uspjela smanjiti rezultat na 4:3.

Rezervista Ibrić (70) je dobrim udarcem pogodio desni ugao gola Bosne i smanjio na 4:2. Konačan rezultat postavio je kapiten Gradine, Andrić (90), koji je iskoristio neopreznost odbrane domaćih i bez većih problema postigao pogodak.

Ovom pobjedom Bosna je, dva kola prije kraja sezone, i teorijski obezbijedila opstanak u ligi.

Bosna (Kalesija) – Gradina (Srebrenik) 4:3

Kalesija: Gradski stadion. Gledalaca oko 50. Teren pogodan za igru. Sudija: Suad Nurić (Gračanica). Pomoćnici: Halid Avdić i Enir Sejdić (oba Gračanica). Delegat: Asmir Hodžić (Lukavac). Žuti kartoni: Huskanović i Andrić (Gradina), Palislamović (Bosna). Crvenih kartona nije bilo. Strijelci: 1.0 Poljaković (5), 2:0 Suljić (40), 3:0 Čirak (51), 3:1 Andrić (53), 4:1 Šljivić (63), 4:2 Ibrić (70), 4:3 Andrić (90).

Bosna: Hamzić, Čirak, Barčić, Suljić, Poljaković, Mešić (Ibrić), Šljivić (Gazibegović), Majdančić, Abidović, Jahić (Zulić), Palislamović. Trener: Ibro Mahmutović.

Gradina:Oštraković, Andrić, Muratović, Kešetović, Huskanović (Ibrić), Budić, Likić (Bešić), Hodžić, Karić, Ahmetašević, Šerifović. Trener: Nedžad Bajrović.