Utorak , 30. Aprila 2024.

Čak devet golova u komšijskom derbiju: Kalesijska Bosna do vrha napunila mrežu Mladosti iz Kikača

Fudbaleri Bosne iz Kalesije su sa ubjedljivih 8:1 savladali Mladost iz Kikača u pretposljednjem kolu Druge lige FBiH „Sjever“. Trostruki strijelac za Bosnu bio je iskusni Ibro Omerović. Mrežu gostiju dva puta je pogodio Elvin Suljić, a u strijelce su se još upisali Alibašić, Jahić i Hasanović. Jedini pogodak za Mladost postigao je kapiten Semir Mujkanović.

Bosna je već u prvoj akciji došla do prednosti. Suljić je uputio upotrebljivu loptu do Omerovića (2) koji se našao na pravom mjestu i pogodio za 1:0. Nakon ovog pogotka redale su se šanse domaćih, ali je sa nekoliko dobrih intervencija golman Bajrić uspio sačuvati vlastitu mrežu. Veliki broj propuštenih prilika domaćih kaznio je Mujkanović (27) koji je iskoristio neopreznost odbrane Bosne i lobovao golmana Mujića za izjednačenje rezultata.

Do kraja prvog poluvremena Bosna je povela prelijepim golom Dine Alibašića (39) iz slobodnog udarca.

U nastavku susreta kalesijski fudbaleri su još šest puta pogodili mrežu komšija iz Kikača.

Golijadu u drugom poluvremenu je započeo Simbad Jahić (52), nastavili sa po dva pogotka Ibro Omerović (57 i 59) i Elvin Suljić (62 i 82) da bi konačan rezultat 8:1 postavio mladi Mirza Hasanović (90).

Kalesijski fudbaleri su se visokom pobjedom i odličnom partijom oprostili od domaćih navijača za ovu sezonu. U posljednjem kolu Bosna će gostovati kod Lokomotive u Miričini, dok će Mladost u Kikačima ugostiti Odžak.

sija – Gradski stadion. Gledalaca: oko 100. Sudija: Muris Mehinović (Lukavac). Pomoćnici: Admir Avdić (Kalesija) i Dženana Omazić (Živinice). Delegat: Elvir Omerkić. Žuti kartoni: Redžić, Suljić i Ušćuplić (Bosna) Mitrović i Mujkanović (Mladost). Crvenih kartona nije bilo. Strijelci: 1:0 Omerović (2), 1:1 Mujkanović (27), 2:1 Alibašić (39), 3:1 Jahić (52), 4:1 Omerović (57), 5:1 Omerović (59), 6:1 Suljić (62), 7:1 Suljić (82), 8:1 Hasanović (90).

Bosna: Mujić, Redžić (Ušćuplić), Barčić, Suljić, Hrbat (Begić), Šljivić (Gazibegović), Mujanović, Beganović, Jahić (Muminović), Omerović (Hasanović), Alibašić. Trener: Jasmin Poljaković.

Mladost: Bajrić, Muratović (Vrabac), Mujkanović, Hukić, Mitrović, Teparić, Dedić, Musić, Kavazović (Ibrišimović), Mulalić (Halilović), Kovačević (Bešić). Trener: Fuad Grbešić.

(Radio Feral /

“Mladost” i “Sloga” u ovom kolu bez bodova

Današnjim utakmicama kompletirano je 23. kolo Drugelige FBiH grupa Sjever. “Mladost” poražena od prvoplasirane ekipe …