Petak , 10. Maja 2024.

Fudbaleri Bosna pobjedom nad Seonom i teoretski osigurali opstanak u ligi (FOTO)

Fudbaleri Bosne iz Kalesije su savladali Seonu sa 2:1, u okviru, pretposljednjeg, 29.kola Druge lige FBiH „Sjever“. Sve je riješeno u prvom poluvremenu kada su postignuta sva tri gola.

Seona je bolje otvorila utakmicu i nakon deset minuta stigla do prednosti. Ahmetović je odlično prošao po lijevoj strani i asistirao za Ordagića (10), kojem nije bilo teško pogoditi mrežu domaćih.

Izjednačio je Derdemez (20). Barčić je, nakon slobodnog udarca, uputio dobar centaršut na prvu stativu gdje je pronašao Derdemeza koji glavom šalje loptu u suprotni ugao gostujućeg gola.

Bosna je već u narednoj akciji povela sa 2:1. Derdemez je asistirao za Mujanovića (22) koji rutinski pogađa mrežu Seone.

Ovom pobjedom kalesijski fudbaleri su osvojili tri veoma važna boda sa kojima su i teoretski osigurali opstanak u drugolugaškom, društvu.

Bosna će u posljednjem kolu gostovati kod Dizdaruše u Brčkom.

Bosna Kalesija – Seona 2:1 (2:1)

Kalesija – Gradski stadion. Teren: pogodan za igru. Sudija: Armin Gibić (Gradačac). Pomoćnici: Hajrudin Fazlić (Gradačac) i Mihret Zlatić (Brčko). Delegat: Samir Džibrić (Lukavac). Žuti kartoni: Musić i Vejzović (Seona). Crvenih kartona nije bilo. Strijelci: 0:1 Ordagić (10), 1:1 Derdemez (20), 2:1 Mujanović (22).

Bosna: Pezić, Salihović (Majdančić), Palislamović, Barčić, Hrbat (Mustafić), Omerbegović (Omerović), Alibašić, Mujanović (Redžić), Gazibegović, Jahić, Derdemez (Muminović).Trener: Suad Tabalović.

Seona: Bajrić, Dugalić, Mustafić (Selimović), Hasanović, Husejnović, Nurkić, Musić (Suljić), Ordagić (Ibrišimović), Ahmetović, E.Muratović (Suljagić),Vejzović (M.Muratović). Trener: Nedžad Hodžić.