Petak , 17. Maja 2024.

Historijski uspjeh: Rainci preko Mladosti izborili 1/2 finale KUP-a TK (VIDEO)

• U 1/4 finala nogometnog KUP takmičenja Tuzlanskog kantona danas (srijeda, 04.05.2022) je u Raincima Gornjim odigran kalesijski derbi između NK Rainci i Mladost Kikači.
  • Nakon regularnih 90 minuta rezultat je bio 1:1, a nakon izvođenja penala slavila je domaća ekipa.

Utakmica se igrala pred velikim brojem ljubitelja fudbala, a “podgrijana” atmosfera se prenijela i na teren. U veoma nervoznoj utamici navijači su imali priliku viditi i neke lijepe poteze, ali tempo utakmice su diktirali brojni prekidi sa obje strane i česti prigovori arbitru.

Rainci su u drugom poluvremenu čuvali prednost stečenu iz 20.minuta prvog poluvremena. Mladost je dominirala 15tak minuta u nastavku, ali je domaća ekipa odolijevala napadima.
Kada su domaćini planirali slavlje, u 88.min penal za goste. Iako su domaći igrači i navijači burno reagirali, faul u kaznenom prostoru je zaista bio evidentan. Iz kaznenog udarca gosti su izborili penale.

Iako su domaći igrači penal seriju počeli promašajem, gosti su se revanširali stativom. Do kraja je sjajni golman Džafić, ponajbolji pojedinac susreta, odbranio jedan penal za veliko slavlje.

Nakon utakmice se može konstatovati da je Mladost Kikači ekipa koja ima bolji individualni kvalitet, ali da su domaćini bolja “ekipa” u pravo smislu te riječi. Pobijediti kbalitetniju ekipu pobjedu Rainaca čini još većom, i sigurno sa puno entuzijazma priželjkuju utakmicu 1/2 finala Kup takmičenja TK.

U video prilogu pogledajte zadnji gol u penal seriji i veliko slavlje domaćina:

– Rainci su na ovaj način nastavili sa odličnom sezonom 2021/2022. Nakon 20 utakmica su lideri u II ligi TK “Jug”, a prednost od 11 bodova im skoro garantuje šampionsku titulu i nastup u Prvoj ligi TK naredne sezone.
Mladost Kikači nakon niza sezona u kojima nižu uspjehe, te su od kantonalne lige stigli do Druge lige FBiH “Sjever”, ove sezone ne bilježe sjajne rezultate. Mnogo se muče u ligi koja je mnogo zahtjevnija od kantonalnih liga, te još uvijek nisu obezbijedili opstanak  u Drugoj ligi i naredne sezone. Radi se o ekipi koja ima iskustvo, ali sve ostale potrebne resurse, da ipak zadrži status drugoligaša, a ukoliko se neke stvari poklope – vjerovatno će već od naredne sezone ući mnogo ambicioznije.

(NKP.ba)

Sports IQ akademija u Tojšićima: “Ne znam koliko će imati odjeka kod nas, ali sam siguran da će dati rezultate”

U Tojšićima je sa radom počela Sports IQ akademija odnosno treninzi za poboljšanje individualnih fudbalskih …