Utorak , 7. Maja 2024.

Kalesijska Bosna u drugom poluvremenu slomila otpor Orahovice za još jednu ubjedljivu pobjedu na domaćem terenu

Fudbaleri Bosne iz Kalesije su savladali Orahovicu sa 3:0, u okviru 25.kola Druge lige FBiH “Sjever”. Strijelci za Bosnu su bili: Suljić (53), Alibašić (73) i Palislamović (84).

Nakon solidnog prvog poluvremena u kojem su obje ekipe prikazale solidnu igru i par prilika na obje strane, domaći su u nastavku bili konkretniji i zasluženo upisali novu prvenstvenu pobjedu.

Vodeći gol za Bosnu postigao je Elvin Suljić (53). Alibašić je uputio odličan centaršut sa desne strane, a Suljić glavom pogodio suprotni ugao gostujućeg gola.

Prednost Bosne povećao je Alibašić (73). Ovoga puta je šutirao Suljić a Alibašić odbijenu loptu pospremio u mrežu za 2:0.

Konačan rezultat postavio je Palislamović (84). Alibašić je uputio upotrebljiv centaršut u šesnaesterac gostiju, Suljićev udarac glavom, na gol liniji, je zaustavio odbrameni igrač Orahovice, a Palislamović je bio na pravom mjestu i pogodio za 3:0.

Prije početka utakmice obje ekipe su minutom šutnje odale počast nedavno preminulom Ivici Osimu, počasnom predsjedniku NSBiH.

Fudbaleri Bosne su ovom pobjedom osvojili tri važna boda sa kojima mirnije ulaze u završnicu prvenstva.

Bosna Kalesija – Orahovica 74 3:0 (0:0)

Kalesija – Gradski stadion. Gledalaca oko 100. Sudije: Franjo Ćulap (Odžak). Pomoćnici: Almir Umihanić (Živinice) i Dževad Zukić (Srebrenik). Delegat: Elvir Omerkić.  Žuti kartoni: Šljivić, Palislamović i Mujanović (Bosna), Muslimović (Orahovica). Crvenih kartona nije bilo. Strijelci: 1:0 Suljić (53), 2:0 Alibašić (73), 3:0 Palislamović (84).

Bosna: Mujić, Redžić, Palislamović, Barčić, Suljić, Šljivić (Begić), Beganović (Ušćuplić), Jahić (Hasanović), Omerović, Mujanović, Alibašić (Gazibegović). Trener: Jasmin Poljaković.

Orahovica 74: Bajić, Mujić (Kruškić), Salkić, Dedić (Muslimović), Mulavdić (Husić), Karić (Mrkonjić), Muratović, Sakić, Bečić (Plavšić), Hidanović, Mešanović. Trener: Fahrudin Kadić.

(Radio Feral/

Obilježena 32. godišnjica zločina u Hajvazima: “Obaveza je da se sjećamo najhrabrijih sinova”

U Hajvazima je obilježena 32. godišnjica od počinjenog zločina. Sjećanja ne blijede, a obaveza je …