Utorak , 30. Aprila 2024.

(FOTO&VIDEO) Sloga iz Tojšića visokom pobjedom u zadnjem kolu potvrdila titulu i povratak u Drugu ligu FBiH

Fudbaleri Sloge iz Tojšića su sa visokih 6:1 savladali Rijeku iz Šerića, u posljednjem kolu i osvojili titulu prvaka Prve lige TK-a. Klub iz Tojšića se nakon dvije godine uspio vratiti u drugoligaško društvo. Trostruki strijelac za Slogu bio je iskusni Amel Fejzić, dva pogotka postigao je Adi Kadić, a u strijelce se upisao i mladi Adis Muminović.

Pitanje pobjednika već je riješeno u prvom poluvremenu kada je Sloga vodila sa 3:1 golovima Muminovića (16), Fejzića (29) i Kadića (36). Do kraja prvog dijela Rijeka je golom Čehajića smanjila na 3:1.

Sloga je i u nastavku susreta bila mnogo bolja i postigla još tri gola. Fejzić (48) je povisio prednost na 4:1, da bi Kadić (63) svojim drugim pogotkom uvećao rezultat na 5:1. Konačan rezultat postavio je Fejzić (77) iz kaznenog udarca.

Rijeka iz Šerića je od 54.minute igrala sa deset igrača jer je zaradio crveni karton zbog udaranja Brđanovića.

Nakon što je sudac Elvis Mujić iz Banovića označio kraj susreta nastalo je veliko slavlje igrača i mnogobrojnih navijača Sloge koji su proslavili povratak svog kluba u Drugu ligu FBiH “Sjever”.

Sloga je kraj sezone u Prvoj ligi TK dočekala na prvom mjestu sa 64 boda, tri više od najvećeg konkurenta omladinca iz Mionice. Fudbaleri iz Tojšića su ove sezone upisali 21 pobjedu, jedan neriješen rezultat i 8 poraza, uz gol razliku 77:35.

Redakcija Radija Feral čestita fudbalerima, Upravi, šefu stručnog štaba Ibri Mahmutoviću i navijačima Sloge na osvojenom prvom mjestu i ulasku u Drugu ligu FBiH “Sjever”

Općina Kalesija će od naredne sezone u Drugoj ligi FBiH “Sjever” imati tri kluba: Bosnu iz Kalesije, Mladost iz Kikača i Slogu iz Tojšića.

(RadioFeral/

“Mladost” i “Sloga” u ovom kolu bez bodova

Današnjim utakmicama kompletirano je 23. kolo Drugelige FBiH grupa Sjever. “Mladost” poražena od prvoplasirane ekipe …