Golijada u Kalesiji: Tuzla City u testnoj utakmici bolja od Bosne

EAD30A5B-0785-4D8A-8A70-36A78093F27F-681x454

Na stadionu u Kalesiji danas je odigran prijateljski meč između domaće Bosne i Tuzla Cityja.

Nakon što je nedavno ozvaničena saradnja između ovih dvaju timova, bilo je i za očekivati da će ubrzo doći i do prijateljskog meča, a isti je na kraju ponudio pravu golijadu.

Bh. premijerligaš se, ipak, pokazao kao znatno kvalitetniji tim i na kraju je slavio s uvjerljivih 6:1, a prvi pogodak pao je u trećoj minuti kada je prednost Tuzla Cityju donio Ramić.

Nedugo nakon toga Mujkić je donio poravnanje domaćima, ali već u sljedećem napadu Ramić se ponovo istaknuo i pogodio za 2:1. Do odlaska na odmor mrežu Bosne su tresli još Hasanbegović, zatim Crnkić, za veliku prednost na poluvremenu.

U nastavku utakmice Tuzla City je došao do još dva pogotka. U 54. minuti mrežu domaćih zatresao je Mujić, da bi u 69. konačnih 6:1 postavio Burić.

Za Tuzla City je ovaj susret došao ujedno i kao priprema pred narednu ligašku utakmicu koju će odigrati u nedjelju protiv viceprvaka Zrinjskog.

Treba pomenuti da je i trener domaće ekipe Ibro Mahmutović dao šansu svim fudbalerima na koje računa u sezoni 2019/20, pa su svi igrači odigrali po jedno poluvrijeme.

OK “Bosna” Kalesija pobjednik turnira prijateljstva za kadete

OK Bosna Kalesija povodom Dana Općine Kalesija, a u danima vikenda, je organizovao turnir prijateljstva …