Petak , 17. Maja 2024.

Bosna slavila u Kalesiji, Mladost ubjedljiva nad gostima iz Mionice, Sloga poražena od Lokomotive

Odigrane su prvenstvene utakmice 6.kola Druge lige FBiH „Sjever“. Mladost je u Kikačima slavila visoku pobjedu nad Bosnom iz Mionice, dok je Sloga u Tojšićima poražena od Lokomotive iz Miričine.

Fudbaleri Mladosti su na „Tom cat“ areni u Kikačima upisali pobjedu od čak 5:1 nad Bosnom iz Mionice.  Mrežu gostiju dva puta je pogodio Semir Adrović, a u strijelce su se još upisali Darko Mitrović, Bakir Husić i Amar Hasić.

Sloga je na stadionu „Ada“ u Tojšićima pretrpjela poraz od Lokomotive iz Miričine sa 1:2. Tojšićki drugoligaš je nakon prvog poluvremena vodio sa 1:0, golom kapitena Fejziča. Međutim, gosti iz Miričine su u nastavku susreta preokrenuli rezultat u svoju korist i odnijeli sva tri boda iz Tojšića.

Podsjetim, dan ranije su fudbaleri Bosne iz Kalesije, po kišnom vremenu i teškom terenu za igru, savladali Odžak 102 sa 3:0. Dvostruki strijelac za Bosnu je bio Elvin Suljić, dok je konačan rezultat postavio Mehdin Šljivić.

Nakon šest odigranih kola, Bosna se nalazi na četvrtom mjestu na tabeli sa 13, Mladost iz Kikača ima bod manje na petoj poziciji, dok je Sloga iz Tojšića četrnaesta na tabeli sa 4 boda.

U narednom kolu sva tri kalesijska kluba putuju na gostovanja. Bosna će gostovati kod Mladosti u Malešiću, Mladost putuje u Dizdarušu, a Sloga gostuje u Odžaku.

Također pogledajte

Sports IQ akademija u Tojšićima: “Ne znam koliko će imati odjeka kod nas, ali sam siguran da će dati rezultate”

U Tojšićima je sa radom počela Sports IQ akademija odnosno treninzi za poboljšanje individualnih fudbalskih …