Utorak , 17. Septembra 2024.

Druga liga FBiH: Pobjeda Mladosti, porazi Sloge i Bosne

Kalesija

Odigrani su susreti četvrtog kola Druge lige FBiH (grupa sjever) u nogometu. Od kalesijskih klubova pobjedu je zabilježila samo Mladost Kikači dok su Sloga i Bosna poražene.

Mladost je na Tom Cat Areni u veoma uzbudljivoj utakmici savladala Svatovac sa 2:1.

Nakon početnog pritiska gostiju Mladost dolazi do prednosti u 34. minuti. Loša reakcija gostujuće odbrane dovela je do penala za Mladost koji je u pogodak pretvorio kapiten Mujkanović.

Kikačani su pojačali tempo na startu drugog poluvremena što im se isplatilo u 65. minuti. Kovačević je centrirao a Mijkanović lijepim pogotkom donio dva gola prednosti domaćem timu.

Konačnih 2:1 postavio je Ordagić desetak minuta prije kraja meča. Bila je ovo prva pobjeda za Mladost ove sezone.

Kalesijska Bosna je u ovom kolu gostovala imenjaku iz Mionice i na kraju doživjela poraz rezultatom 3:2.

Prije samog susreta tim iz Kalesije je zadesio peh jer se na putu za Gradačac pokvario autobus s kojim su putovali pa je susret kasnio nekih 15-ak minuta.

Iako nedovoljno zagrijani, izabranici Šefika Imamovića nakon 13. minuta igre stižu do prednosti, strijelac je bio Dželilović. Ipak, domaći tim ubrzo dolazi do izjednačenja, a zatim iz penala i do potpunog preokreta.

Detalj sa utakmice iz Mionice

Smogla je Bosna snage da preko Kadića dođe do izjednačenja, no u finišu meča Mioničani pogotkok iz slobodnog udarca stižu do 3:2 i konačne pobjede.

Tojšićka Sloga i dalje je bez prvenstvenih bodova ove sezone. Danas je tri boda sa Ade odnijela vrlo dobra ekipa Doboj Istoka. Na kraju je rezultat glasio 1:2 u korist gostujuće ekipe.

Sloga je na začelju tabele kao jedina ekipa bez bodova nakon četiri odigrana kola što je sigurno razočarenje za sve “slogaše”. (zona 080)

Iz štampe izašlo novo izdanje knjige “Trag vremena” autorice Emine Mujanović iz Hrasna Donjeg

Emine Mujanović iz Hrasna Donjeg izdala je osmAM knjiga. Drugo izdanje knjige “Trag vremena” već …