Subota , 18. Maja 2024.

Kalesijski drugoligaši iako su vodili, upisali nove gostujuće poraze

Odigrane su prvenstvene utakmice 7.kola Druge lige FBiH „Sjever“, u kojem su oba kalesijska drugoligaša poražena na gostovanjima. Bosna je u Mionici savladala Bosnu iz Kalesije sa 3:2, dok je Svatovac iz Poljica slavio protiv Mladosti iz Kikača sa 2:1.

Fudbaleri Bosne iz Kalesije su golom Suljića već u 4.minuti poveli na gostovanju u Mionici. Domaći su do kraja poluvremena preokrenuli rezultat u svoju korist i goovima Jahića (7) i Havića stigli do prednosti od 2:1. Ovakav rezultat se zadržao do samog finiša utakmice kada su postignuta još dva gola. Pet minuta prije kraja Bosna iz Kalesije je izjednačila golom Simbada Jahića (85), da bi dva minuta kasnije Haris Jahić (87) postigao svoj drugi pogodak i Bosni iz Mionice donio tri boda.

Slično je bilo i u susretu Svatovca iz Poljica i Mladosti iz Kikača. Gosti iz Kikača su poveli golom Kavazovića (44), da bi Svatovac u drugom poluvremenu stigao do preokreta i nove prvenstvene pobjede.

Početkom drugog poluvremena izjednačio je Kukić (47), da bi Diković (67) pogodio za 2:1.

U narednom kolu Bosna iz Kalesije će ponovo putovati u goste. Ovoga puta će za protivnika imati Mladost iz Malešića, dok će Mladost iz Kikača u Simin Hanu ugostiti Radničkog iz Lukavca, aktuelnog lidera na tabeli Druge lige FBiH „Sjever“.