Četvrtak , 2. Maja 2024.

Mladost i Sloga slavili kod kuće, Bosna donijela bod sa gostovanja

Kompletirano je 6.kolo Druge nogmetne lige FBiH „Sjever“ u kojem su Sloga iz Tojšića i Mladost iz Kikača slavile na domaćem terenu, dok je Bosna iz Kalesije donijela bod sa gostovanja u Matićima.

Mladost je danas u Kikačima sa 2:0 savladala Omladinca iz Mionice. Strijelci za Mladost bili su Vrabac i Osmanagić.

Podsjećamo, jučer je Sloga na stadionu „Ada“ u Tojšićima pobijedila Seonu sa 4:1. Gostujuću mrežu dva puta je pogodio Tarik Smajić, a u strijelce su se još upisali Almir Omerović i Armin Osmanović.

Bosna iz Kalesije je do finiša susreta ima pobjedu u Matićima. Međutim, domaći su u sudijskoj nadoknadi izjednačili rezultat na 3:3. Kalesijski fudbaleri su nakon prvog poluvrena vodili sa 1:2. Oba pogotka za Bosnu postigao je Adi Kadić. Napredak je u nastavku susreta poravnao na 2:2, da bi Simbad Jahić pogodio za 2:3. Ipak, u sudijskoj nadoknadi Napredak je izjednačio rezultat na 3:3.

Nakon šest odigranih kola Sloga iz Tojšića se nalazi na petom mjestu sa 10 bodova, Bosna iz Kalesije je ostala na osmoj poziciji sa 9 bodova, dok se Mladost iz Kikača nalazi na dvanaestom mjestu sa 8 bodova.

U narednom kolu fudbaleri Bosne će na Gradskom stadinu u Kalesiji ugostiti Radnički iz Lukavca, Mladost iz Kikača gostuje kod imenjaka iz Domaljevca, dok Sloga iz Tojšića putuje u Miričinu gdje će se sastati sa domaćom Lokomotivom.

(RadioFeral/

Mektebsko takmičenje 2024: Ekipno najuspješniji takmičari iz džemata Dubnica, Seljublje i Prnjavor

U nedjelju, 28. aprila 2024. god., održano je mektebsko takmičenje. Najviše uspjeha su imali takmičara …