Nedjelja , 5. Maja 2024.

Šehidski kup: Mladost iz Kikača bolja od Rainaca

Fudbaleri Mladosti iz Kikača na stadionu “Senad Mešić -Čiča” u okviru Šehidskog kupa uspjeli su da savladaju momčad NK Rainci rezultatom 2:0.

Golove za goste postigli su Mujanović u prvom te Kadić u drugom poluvremenu utakmice.

Domaći su na samom startu pokazali dosta bolju igru, te gostima nisu dozvoljavali da dugo zadrže loptu te nametnu svoju igru “od noge do noge” te su u potpunosti zatvorili Mujkanovića u vrhu napada. No, to nije dugo trajalo jer su gosti pokazali da su dosta spremnija ekipa bar kada je u pitanju fizička pripremljenost te su se oslobodili pritiska već nakon petnaest minuta i počeli su sa udarcima ka golu domaćina.

Prvi mrežu domaćina načeo je Mujkanović kada je pogodio za 1:0 dok je igrač Rainaca bio na zemlji te je tražio ljekarsku pomoć.

Nakon primljenog gola domaći su krenuli prema polovini gostiju pokušavajući postići pogodak, međutim bez uspjeha u prvom poluvremenu.

Početak drugog poluvremena opet je pripao domaćinu, ali gosti preskakanjem sredine terena te loptama na Mujkanovića uspijevaju stvoriti nekoliko šansi, ali svaki put lopta je odlazila preko gola. Ipak nakon “promašenih” prilika gosti preko Kadića postižu drugi gol što je i konačan rezultat utakmice.

KUD “14.maj” Tojšići obilježava 45 godina postojanja i rada: Rođendanski koncert 19. maja

KUD “14.maj” Tojšići” ove godine obilježava 45 godina postojanja i rada. Tim povodom organizuju rođendanski …