Petak , 3. Maja 2024.

Druga liga FBiH: Mladost upisala minimalnu pobjedu nad Prokosovićima, Bosna donijela bod iz Orahovice

Mladost iz Kikača je upisala minimalnu pobjedu nad Prokosovićima, dok je Bosna iz Kalesije donijela bod iz Orahovice, u okviru 10.kola Druge lige FBiH “Sjever”.

Fudbaleri Mladosti su u Simin Hanu savladali Prokosoviće sa 1:0. Domaći su do pobjede stigli autogolom Kamerića (24). Ovo je bila peta ovosezonska pobjeda Mladosti sa kojom ostaje u „zlatnoj sredini“.

Fudbaleri Bosne iz Kalesije su prijatno iznenadili na gostovanju u Orahovici, gdje su podijelili bodove sa istoimenom ekipom rezultatom 3:3.

Dvostruki strijelac za kalesijskog drugoligaša bio je Evelin Suljić, a u strijelce se ponovo upisao Simbad Jahić.

Orahovica je povela golom Mulavdića (15), a dva minuta kasnije izjednačio je Jahić (17).

Bosna je u drugom poluvremenu stigla do preokreta i dva puta vodila golovima Suljića.

Prvo je Suljić (55) doveo goste u vodstvo od 1:2, da bi četiri minute kasnije Mujić (60) izjednačio za 2:2.

Raspoloženi Suljić (66) je po drugi put pogodio mrežu Orahovice za 2:3.

Domaći su do jednog boda stigli u samoj završnici utakmice golom Musića (88).

Bio je ovo četvrti remi kalesijskih fudbalera u dosadašnjih deset kola.

U narednom kolu Bosna na Gradskom stadionu u Kalesiji dočekuje Seonu, dok će Mladost iz Kikača gostovati u Priluku.

Rezultati 10.kola Druge lige FBiH “Sjever”

Mladost Malešići Odžak 102 1 : 0
Seona Bosna Mionica 2 : 1
Dinamo Donja Mahala Dizdaruša Brčko 4 : 0
Gornji Rahić Priluk 7 : 1
Mladost Kikači Prokosovići 1 : 0
Lokomotiva Miričina Slaven Živinice 2 : 0
Svatovac Poljice Radnički Lukavac 2 : 3
Orahovica 74 Bosna Kalesija 3 : 3