Utorak , 14. Maja 2024.

Safet Mujkić trostruki strijelac u pobjedi Bosne nad Odžakom (FOTO)

4C5E14C3-1855-4280-8655-8CDCF4C95795-681x486

Fudbaleri Bosne iz Kalesije su savladali Odžak sa 3:1, u okviru 8.kola Druge lige FBiH “Sjever”. Trostruki strijelac za kalesijskog drugoligaša bio je Safet Mujkić.

Gosti iz Odžaka su bolje otvorili utakmicu i golom Kojića (12) stigli do prednosti. Nastavak susreta je u potpunosti pripao domaćim fudbalerima. Izjednačujući pogodak postigao je Mukić (34) sa jedanaest metara, nad kojim je,prethodno, načinjen prekršaj u šesnaestercu gostiju. Neriješenim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme.

U nastavku susreta domaći su u potpunosti preuzeli inicijativu i stvarali prilike. Drugi pogodak za Bosnu postigao je Mujkić (80) prekrasnim udarcem sa oko 18 metara.

Konačan rezultat postavio je ponovo Mujkić (85), kada je iskoristio nesmotrenost gostujuće odbrane, oduzeo loptu, potom predriblao i golmana i neometan pogodio mrežu Odžaka.

Posljednjih desetak minuta Odžak je igrao sa deset igrača jer je sudac Hajrudin Fazlić dodijelio Mujkanoviću drugi žuti karton, jer je nakon povrede bez sudijskog znaka samoinicijativno ušao u teren. S obzirom da je isti igrač ranije imao žuti karton sudac Fazlić je Mujkanoviću pokazao put u svlačionicu.

Inače, ljubitelji fudbala u Kalesiji su imali priliku vidjeti dobru fubalsku predstavu u kojoj su bolju partiju pružili domaći igrači. Pored tri postignuta pogotka kalesijski fudbaleri su imali još nekoliko veoma izglednih prilika za gol. S druge strane Odžak se pokazao kao zrela ekipa koja nije bez razloga u vrhu tabele.

Fudbaleri Bosne su upisali četvrtu ovosezonsku pobjedu sa kojom su se priključili klubovima u gornjem dijelu tabele.

Bosna Kalesija – Odžak 102 3:1 (1:1)

Kalesija- Gradski stadion. Gledalaca oko 150. Teren pogodan za igru. Sudija Hajrudin Fazlić (Gradačac). Pomoćnici: Ilija Orkić (Matići) i Dževad Vrbić (Tuzla). Delegat: Amir Halilčević (Živinice). Žuti kartoni: Palislamović, Šljivić i Jahić (Bosna), Mujkanović i Vuković (Odžak). Crveni kartoni: Mujkanović (Odžak). Strijelci: 0:1 Kojić (12), 1:1 Mukić (34 – 11m), 2:0 Mujkić (80), 3:1 Mujkić (85).

Bosna: Hamzić, Salihović, Palislamović, Mujkić (Mustafić), Hrbat, Šljivić, Mujanović (Čirak), Omerović (Ibrić), Majdančić, Abidović, Jahić. Trener: Ibro Mahmutović.

Odžak: Grgić, Kojić, Studenović, Emić, Mujkanović, Dujak, Kojić, Žerić (Čardaković), Kukuljević, Hadžiomerović, Vuković. Trener: Mirza Djedović