Nedjelja , 5. Maja 2024.

Bosna i Rahić podijelili bodove u Kalesiji (FOTO)

Fudbaleri Bosne iz Kalesije i Gornjeg Rahića su podijelili bodove na Gradskom stadionu u Kalesiji rezultatom 1:1, u zaostaloj utakmici 13.kola Druge lige FBiH „Sjever“.

Bosna je povela golom Suljića (17), dok je konačan rezultat postavio Muselović (74).

Bolje otvaranje utakmice domaći su krunusali pogotkom Elvina Suljića (17), koji je preciznim udarcem sa oko 10-tak metara pogodio desni ugao gostujućeg gola.

Nakon vodećeg pogotka domaći su mogli riješiti pitanje pobjednika do kraja prvog poluvremena.

Redale su se šanse jedna za drugom.

Suljić (18) je odmah nakon postignutog gola odličnim udarcem glavom pogodio prečku.

Do odlaska na odmor odlične prilike još su imali Suljić, čiji šut iz vrlo izgledne pozicije, završava iznad gola i Bečić koji je izašao sam pred gostujućeg golmana ali se okliznuo u presudnom tenutku.

Dominacija domaćih je nastavljena i početkom drugog poluvremena kada je Jahić propustio dvije izgledne prilike za gol.

Ključni trenutak, koji je možda uticao i na konačan ishod susreta, bio je izlazak iz igre napadača domaćih Elvina Suljića (53), koji je zbog povrede mišića morao napustiti teren.

U nastavku utakmice kalesijski fudbaleri su djelovali potpuno nemoćno, dok su gosti iz Rahića preuzeli terensku inicijativu i vršili pritisak na gol domaćih.

Konačan rezultat postavio je Murselović (74). Akciju je započeo Hodžić koji je dobro prošao po desnoj strani i asistrirao do Murselovića koji je preciznim udarcem pogodio mrežu Bosne.

Do kraja susreta fudbaleri Bosne su pokušavali doći do pobjede, ali je odbrana Rahića djelovala potpuno sigurno.

Kalesijski fudbaleri imaju razloga da žale za bodovima jer su propustili nekoliko veoma izglednih prilika za gol, posebno u prvom poluvremenu.

Fudbaleri Bosne će priliku za popravni imati već u narednu subotu kada će u posljednjem kolu jesenjeg dijela prvenstva ugostiti Lokomotivu iz Miričine.

BOSNA KALESIJA – GORNJI RAHIĆ 1:1 (1:0)

Kalesija – Gradski stadion. Gledalaca oko 50. Sudija: Franjo Ćulap (Odžak). Pomoćnici: Armin Arnaut (Tuzla) i Husejn Svrakić (Živinice). Delegat: Zlatan Bećirević (Mramor). Žuti kartoni: Redžić, Šljivić, Jahić (Bosna), Lukić, Čaušević, Čavalić, Murselović (Gornji Rahić). Crvenih kartona nije bilo. Strijelci: 1:0 Suljić (17), 1:1 Murselović (74).

Bosna: Mujić, Redžić, Barčić, Suljić (Muminović) Bečić, Šljivić, Mujanović, Ibrić (Beganović), Jahić, Ušćuplić, Alibašić. Trener: Nijaz Devoli.

Gornji Rahić: Dakić, Bošnjaković, Buljubašić (Mujkanović), Am. Čavalić, Čaušević, Ibrahimbašić, Softić (Vasiljević), Kadić, Hodžić, Mujagić, Murselović (An.Čavalić). Trener: Zoran Brković.