Subota , 4. Maja 2024.

Fudbaleri Bosne iz Kalesije slavili ubjedljivu pobjedu nad Lokomotivom iz Miričine

Fudbaleri Bosne iz Kalesije su ubjedljivom pobjedom od 6:2 nad Lokomotivom iz Miričine okončali jesenji dio sezone u Drugoj ligi FBiH „Sjever“. Po dva pogotka postigli su Adi Kadić i Tarik Omerbegović, a mrežu gostiju još su pogodili Simbad Jahić i Edin Ćivić.

Lokomotiva je bolje otvorila utakmicu i golom Zinedina Aljića (5’) povela sa 0:1. Međutim, u nastavku susreta kalesijski fudbaleri su u potpunosti preuzeli kontrolu i zasluženo došli do nove pobjede.

Izjednačujući pogodak postigao je Adi Kadić (6’) koji je preciznim udarcem pogodio lijevi ugao gostujućeg gola.

Četiri minute kasnije Bosna je golom Tarika Omerbegovića (10’) povela sa 2:1. Kadić je dobro izveo korner sa lijeve strane, a Omerbegović glavom pogodio mrežu Lokomotive.

Već u sljedoj akciji domaći su stigli do trećeg pogotka. Simbad Jahić (11’) je vrlo preciznim udarcem, iskosa sa desne strane, pogodio gol gostiju iz Miričine.

Bosna je do kraja poluvremena imala još nekoliko veoma izglednih prilika za gol koje nisu iskoristili Kadić, Omerbegović, Jahić i Mešić.

U nastavku susreta Bosna je nastavila sa dobrom igrom i postigla još tri gola.

Adi Kadić (53’) je iskoriostio odličnu asistenciju Tarika Omerbegovića i rutinski pogodio za 4:1.

Tarik Omerbegović (61’) se odlično snašao u šesnaestercu gostiju i nakon velike gužve pogodio za 5:1.

Šesti pogodak za domaćina postigao je Edin Ćivić (78’) glavom nakon dobrog centaršuta Brđanovića.

Konačan rezultat postavio je Armin Hadžić (85’) koji je izašao sam pred golmana Hasanovića i pogodio za 6:2.

Bosna iz Kalesije je pobjedom nad Lokomotivom iz Miričine osvojila tri boda sa kojima prvi dio sezone završava na odličnom četvrtom mjestu na tabeli. Kalesijski drugoligaš posebno može biti ponosan na mlade igrače koji su opravdali ukazano povjerenje trenera Šefika Imamovića i pokazali da posjeduju kvalitet za visok plasman u ovom rangu takmičenja.

Bosna Kalesija – Lokomotiva Miričina 6:2

Kalesija – Gradski stadion. Gedalaca: oko 100. Sudija: Darko Gedžić (Brčko). Pomoćnici: Ademir Alić (Srebrenik) i Mirza Šišić (Brčko). Delegat: Azmir Ibrišimović (Tuzla). Nije bilo žutih i crvenih kartona. Strijelci: 0:1 Aljić (5’), 1:1 Kadić (6’), 2:1 Omerbegović (10’), 3:1 Jahić (11’), 4:1 Kadić (53), 5:1 Omeregović (61’), 6:1 Ćivić (78’), 6:2 Hadžić (85’).

Bosna: Hasanović, Gazibegović (Glogić), Brđanović, Mehanović, Omerbegović (Suljić), Mujanović (Ćivić), Jahić (Hidić), Ušćuplić, Mešić, Kadić (Bašić), Požegić. Trener: Šefik Imamović.

Lokomotiva:  Cvijetinović (Dilberović), Bojić, Muratović, Begić, Buljić, Hadžić, Muslimović, Strašević, Aljić (Mace), Ikanović (Mehičić), Velagić. Trener: Nermin Džanić.