Srijeda , 8. Maja 2024.

“Sloga” iz Tojšića jesenji prvak Prve lige TK

Utakmicama 15.kola završen je jesenji dio sezone Prve lig TK. FK “Sloga” iz Tojšića je jesenj prvak pomenute lige sa 33 osovjena boda. “Mladost 78” Vukovije Donje zauzima 11.mjesto na tabeli sa 21 osvojenim bodom.

Utakmicama 15 kola završen  je i jesenji dio sezone u Drugoj nogometnoj ligi FBiH „Sjever“. Fudbaleri Bosne iz Kalesije su u posljednjem prvenstvenom nastupu u ovoj godini savladali Lokomotivu iz Miričine sa 1:0. Mladost iz Kikača je poražena na gostovanju kod Odžaka sa 3:2.

Radnički iz Lukavca je jesenji prvak „Sjevera“ sa devet bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Seonu.

Slaven iz Živinica se nije uspio oporaviti nakon ispadanja iz Prve lige FBiH i trenutno je najveći kandidat da se naredne godine „spusti“ za još jednu stepenicu niže, u Prvu ligu TK. U opasnoj zoni je čak osam klubova koji se nalaze od osmog do petnaestog mjesta, a među kojima je razlika samo sedam bodova.

Mladost iz Kikača je prvi dio sezone završila na osmoj poziciji sa 22 boda. Klub iz Kikača je u dosadašnjem dijelu prvenstva upisao sedam pobjeda, jedan remi i sedam poraza. S obzirom da je ovo za Mladost prva sezona u ovom rangu takmičenja u klubu iz Kikača mogu biti zadovoljni postignutim rezultatom tokom jesenjeg dijela prvenstva. Mladost je postigla 32 i primila 24 gola. Bosna iz Kalesije će nastavak sezone dočekati sa dvanaeste pozicije i 17 osvojenih bodova.

Podsjećanja radi, osim “Sloge ” iz Tojšića još jedan klub iz Kalesije je jesenji prvak. Jesenji dio sezone na prvom mjestu na tabeli Druge lige TK grupa Jug završili su nogometaši NK Rainci sa osvojena 34 boda. Drugo mjesto zazuela je ekipa “Krušik” sa osbojenih 27 bodova, ekipa iz Memića sa 19 bodova nalazi se na 6 mjestu.

Ekipa iz Rainaca plasirala se u četvrtginale KUP-a TK. Rezultatom 3:0 savladali su ekipu Mladost Doborovci.

Obilježena 32. godišnjica zločina u Hajvazima: “Obaveza je da se sjećamo najhrabrijih sinova”

U Hajvazima je obilježena 32. godišnjica od počinjenog zločina. Sjećanja ne blijede, a obaveza je …