Subota , 27. Aprila 2024.

Kalesijske odbojkašice u Mostaru upisale devetu uzastopnu pobjedu

Nakon osam pobjeda u isto toliko utakmica u Superligi FBiH 2013/2014, kalesijske odbojkašice su u okviru 9. kola gostovale u Mostaru, kod ekipe koja u prvih osam kola nije upisala niti jednu pobjedu.

ŽOK Bosna Kalesija je prvi favorit za plasman u Premijer ligu BiH naredne sezone, a pobjeda protiv slabašnih Mostarki nije bila upitna.
Odbojkašice iz Kalesije su slavile u Mostaru rezultatom 3:1 u setovima.

Ipak, OK Mostar je ove sezone bio najbliži da “istrgne” bod od kalesijskih odbojkašica.
Nakon sigurnih 0:2 u setovima, Mostarke su treći set riješile u svoju korist 25:23, a i u četvrtom setu vođena je velika borba. Ipak, Kalesijanke nisu dozvolile iznenađenje te su u ovom setu slavile 25:27, za konačnih 1:3 u setovima.

OK Mostar – OK Bosna Kalesija 1:3 (22:25, 15:25, 25:23, 25:27)

Svakako da ekipi koja nakon devet kola ima maksimalan učinak ne trebaju opravdanja, ali razlog za nešto neuvjerljiviju igru ŽOK Bosna sigurno leži u činjenici da je put do Mostara po hladnom vremenu izuzetno dug i naporan.