Nedjelja , 20. Oktobra 2024.

FK Mladost Kikači preko bivšeg prvaka BiH do 1/8 finala KUP-a: Hat-trick Mujkanovića za historijski uspjeh ekipe iz 4. ranga bh. fudbala

Ekipa Mladost iz Kikača ostvarila je historijski trijumf i plasirala se u osminu finala. Oni su savladali Leotar sa 3:2. Junak je bio Semir Mujaknović koji je postigao hat-trick.

Mujkanović je Mladost doveo u vodstvo u 37. minuti. Odmah na startu drugog poluvremena Mujaknović pogađa za 2:0 i činilo se tada da će ekipa iz Kikača prođi u osminu finala bez nekih velikih uzbuđenja.

Ipak Leotar smanjuje na 2:1 golom Zečevića sa jedanaest metara, a samo nekoliko minuta kasnije za 2:2 pogađa Filip Vujović.

U posljednjoj minuti utakmice sudija je svirao penal za domaće, koji je u gol pretvorio Mujkanović za konačnih 3:2.

– Ekipa Mladosti je na ovaj način obezbijedila plasman među 16 ekipa u BiH, pa u 1/8 finala se može očekivati duel sa još nekom od velikih ekipa bh. fudbala, a među potencijalnim protivnicima je i tuzlanska Sloboda, što bi vjerovatno bio veliki sportski događaj za “mali” klib iz kalesijskog naselja Kikači.

Također pogledajte

Na likovnoj koloniji “KLIK 2024” cilj predstaviti potencijale i ljepote naše lokalne zajednice

Bosanski kulturni centar “Alija Izetbegović” Kalesija obavještava javnost da će se Kalesijska likovna kolonija – …