Ponedjeljak , 23. Septembra 2024.

Kalesijsko ljeto 2024: Ekipa “Žuti taxi” iz Sarajeva pobjednik turnira “Basket u centru”

U okviru manifestacije “Kalesijsko ljeto” u centru Kalesije igrao se basket 3×3. Kalesiji ali i drugi posjetitelji imali su priliku dva dana uživati u dobroj košarci. Jučer je održan i turnir za seniore.

Ekipa “Žuti taxi” iz Sarajeva pobjednik je turnira “Basket u centru”.
Sarajlije su u finalu pobjedili ekipu “TRB” iz Bijeljine 21:16. Pobjednik u šutiranju trojki u seniorskoj kategoriji je Viktor Blagovčanin.

Pobjedu u zakucavanju odnio je Eldin Ejubović. Eldin je i prošle godine osvojio prvo mjesto.

Prvo mjesto u konkurenciji 2012 godište i mlađ osvojila je ekipa “SIGMA” (Lamija,Zerina ,Naida i Melika),drugo mjesto pripalo je “BSKETASIMA” (Harun,Amar,Imran),treći su bili “PRVACI” (Ammar,Ahmed,Arslan).

U pionirakoj konkurenciji prvo mjesto (2010/11) osvojila ekipa “Elite” iz Živinica. Ekipa “Elite” je u finalnoj utakmici savladala odličnu ekipu Zvornik 3×3.Treć mjesto pripalo je domaćoj ekipi “Zanatlije”.

Organizatori drugog basket turnira u Kalesiji kažu da su zadovoljni kako je sve proteklo.

Podsjećanja radi, organizatori su KK Bosna i JU BKC “Alija Izetbegović”.

Pokrovitelj manifestacije”Kalesijsko ljeto” je općina Kalesija i općinski načelnik Sead Džafić.