Ponedjeljak , 21. Oktobra 2024.

Uspješan vikend za kalesijske atletičare

U Derventi je održano pjedinačno i ekipno prvenstvo u krosu. Na pomenutom takmičenju nastupilo je više od 140 takmičara iz 21 kluba. U kategoriji pionirki Semina Mujanović( Atletsako rekreativbi klub Banovići) osvojila je prvo mjesto, a Amna Musić (AK Sloboda Tehnograd) drugo mjesto, što znači da su na pobjedničom podiju bile dvoje Kalesijke.

Uspješan vikend bio je i za Bakira Musića (AK Sloboda Tehnograd), koji je nastupio na Međunarodnom atletskom mitingu u Dubrovniku. Iako junior, Bakir je nastupao za seniore i osvojio drugo mjesto u kategoriji 60 m. Učeće u Dubrovniku uzelo je više od 700 učesnika iz 5 zemalja.

“Vezeni most” stigao i u Kalesiju

Kalesijska biblioteka danas je bila domaćin poznatoj manifestaciji Vezeni most. Ovo je već 21. po …