Utorak , 23. Juna 2026.

Održano 3. otvoreno prvenstvo učenika OŠ “Kalesija” u šahu: Pobjednica Esma Pašalić

Jučer je u Osnovnoj školi “Kalesija” održano 3. otvoreno prvenstvo učenika u šahu. Na takmičenju je učestvovalo šest učenika, a partije su igrane po jednokružnom Bergerovom sistemu.

Prvo mjesto osvojila je Esma Pašalić (6. razred) sa 5 poena, drugo mjesto zauzeo je Eldar Halilović (8. razred) sa 4 poena, dok su treće mjesto podijelili Ismail Aljić (5. razred) i Elma Pašalić (6. razred), koji su ostvarili po 2 poena. Bodove su osvojili i Ermin Avdić (4. razred) te Dženan Softić (8. razred).

Na osnovu rezultata školskog prvenstva formiraće se ekipe koje će predstavljati školu na općinskom takmičenju.

Također pogledajte

BKC Kalesija: Počelo snimanje filma Bitka na Lisači, režiser Avdo Huseinović

Jučer, u petak, 19. juna 2026. godine, počelo je snimanje filma Bitka na Lisači. Naravno, …