Petak , 26. Aprila 2024.

Sloga osvojila KUP šehida općine Kalesija (Foto)

Fudbaleri Sloge iz Tojšića su ubjedljivom pobjedom nad Bosnom iz Kalesije sa 4:0,  osvojili ovogodišnji KUP šehida općine Kalesija.

Dvostruki strijelac za Slogu bio je kapiten Mirza Šehić, a u strijelce su se još upisali Maid Šmigalović i Selmir Mešić.

Sloga je mnogo bolje otvorila utakmicu i već u prvom poluvremenu stigla do dva gola prednosti, golovima Šmigalovića i Šehića.  Tojšićki fudbaleri su i u drugom poluvremenu nastavili sa dobrom igrom, a pogotkom Mešića već je bilo potpuno jasno da će Sloga osvojiti ovogodišnji trofej. Konačan rezultat postavio je kapiten Mirza Šehić koji je postigao svoj drugi, a za Slogu četvrti pogodak u ovom susretu.

Pehar fudbalerima Sloge uručio je Nedžad Džafić, načelnik općine Kalesija. Utakmice su sudili: Adel Muminović, Jasmin Smajić i Edin Osmanović (svi iz Kalesije). Delegat susreta bio je Fahrudin Sinanović.

BOSNA (KALESIJA)  – SLOGA (TOJŠIĆI) 0:4 (0:2)

Kalesija – Gradski stadion. Sudija: Adel Muminović (Kalesija). Pomoćnici: Jasmin Smajić i Edin Osmanović (oba Kalesija). Delegat: Fahrudin Sinanović (Kalesija).

Strijelci: 0:1 Maid Šmigalović (31), 0:2 Mirza Šehić (37), 0:3 Selmir Mešić (71), 0:4 Mirza Šehić (77).

Bosna Kalesija : Bukvar, Imamović, Tabalović, Memišević, Šljivić, Mujanović (Mujkić), Fazlić, Beširević (Suljkanović), Jahić (Lolić) Majdančić, Omerović. Trener: Ibro Mahmutović.

Sloga Tojšići: Hadžić, Mušić, Dedić, Bukvar, Užičanin (Brđanović), M.Šmigalović (Barčić), M.Šehić, Zulić, Alagić (S.Šmigalović), Mešić, Zulfić. Trener: Fahrudin Kuralić.