Subota , 11. Maja 2024.

Kalesijski odbojkaši jednom nogom u Premijer ligi BiH: Velika pobjeda u Sarajevu, plasman ovjeriti pred domaćom publikom

7CAD4139-E81E-463E-8652-8EC04BBE1A33-681x407Nakon što su dominirali u regularnom dijelu sezone, a zatim slavili i u polufinalnim dvomečima za plasman u Premijer ligu BiH, odbojkaši sarajevske Bosne i kalesijske Bosne su danas u Sarajevu odigrali prvu utakmicu finalne serije.

U utakmici punoj preokreta u igri i rezultatu na kraju se slavila ekipa kalesijske Bosne rezultatom 2:3 u setovima.
Prvi set je ubjedljivo pripao domaćinu, ali su u nastavku utakmice odbojkaši iz Kalesije pokazali da su kvalitetnija ekipa, te je nakraju presudila mladost i bolja fizička pripremljenost gotujućih odbojkaša.

OK Bosna Sarajevo – OK Bosna Kalesija 2:3
(25:14; 23:25; 25:16; 20:25; 11:15)

• OK Bosna Kalesija 2017/18:
    Jasmin Požegić (kapiten), Mirnes Idrizović, Mensur Alić, Arnel Imamović, Damir Mehmedović, Rijad Alić, Bakir Zulić, Vehid Hasanović, Kenan Hasanović, Ahmet Omerović, Emir Smajlović, Ensar Mešić, Irfan Kovačević
    Trener: Adnan Karić, Edin Glogić

– Uzvratna utakmica se igra u Kalesiji u nedjelju (15.aprila) u fiskulturnoj sali MSŠ Kalesija, kada se očekuje da ljubitelji sporta iz Kalesije zajedno sa kolektivom kluba proslave veliki uspjeh – plasman u Premijer ligu BiH.